iLounge | Newsy | Nowe szczegóły dotyczące funkcji ładowania czystą energią w systemie iOS 16.1
Newsy
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 10/25/22

Nowe szczegóły dotyczące funkcji ładowania czystą energią w systemie iOS 16.1

Apple udostępnił więcej szczegółów na temat funkcji Clean Energy Charge w iOS 16.1.Nowe szczegóły dotyczące funkcji ładowania czystą energią w systemie iOS 16.1

Jedną z ciekawszych opcji w aktualizacji iOS 16.1 jest możliwość ładowania czystą energią (Clean Energy Charging). Apple twierdzi, że technologia ma na celu zmniejszenie śladu węglowego podczas ładowania. Wynika to z możliwości ładowania prądem o niższej emisji dwutlenku węgla.

Zgodnie z dodatkowymi informacjami firmy, funkcja ładowania czystej energii otrzymuje orientacyjne informacje o śladzie węglowym lokalnej sieci energetycznej. Dzieje się tak, gdy ładujesz iPhone'a. Technologia wykorzystuje następnie te dane do ładowania urządzenia w okresach czystszej energii.

Pamiętaj, że ta funkcja jest dostępna tylko w Stanach Zjednoczonych.

Funkcja ładowania czystą energią jest domyślnie włączona. Istnieje jednak możliwość zarządzania nim (Ustawienia> Bateria> Stan baterii i ładowanie).

Aby funkcja działała poprawnie, muszą być włączone następujące ustawienia:

  1. Ustawienia > Bateria > Stan baterii i ładowanie (sprawdź, czy dźwignia opcji jest włączona);
  2. Ustawienia > Prywatność i bezpieczeństwo > Usługi lokalizacji (sprawdź, czy usługi lokalizacji są uruchomione);
  3. Ustawienia > Prywatność i bezpieczeństwo > Usługi lokalizacji > Usługi systemowe (sprawdź, czy ustawienie jest włączone);
  4. Ustawienia > Prywatność i bezpieczeństwo > Usługi lokalizacji > Usługi systemowe > Ważne lokalizacje (sprawdź, czy ustawienie jest włączone).

Przy okazji istnieje możliwość wyłączenia opcji Clean Energy Charge z poziomu wyświetlacza blokady urządzenia. W momencie wstrzymania ładowania Clean Energy Charging na wyświetlaczu blokady pojawi się komunikat. Musisz go nacisnąć i przytrzymać, a następnie wybrać funkcję Naładuj teraz.

Źródło: 9to5mac