iLounge | Newsy | Standard Smart Home Matter stał się dostępny
Newsy
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 10/05/22

Standard Smart Home Matter stał się dostępny

Organizacja Connectivity Standards Alliance (CSA) opublikowała specyfikację Matter 1.0 i uruchomiła program certyfikacji produktów.Standard Smart Home Matter stał się dostępny

Po kilku opóźnieniach pojawił się standard inteligentnego domu Matter. Producenci urządzeń są teraz gotowi do przyjęcia tej technologii. Ma na celu naprawienie problemów ze zgodnością i łącznością, które czasami nękają istniejący sprzęt.

Technologia łączy WiFi, Bluetooth LE i sieć Thread, która koncentruje się na inteligentnym domu. Ta kombinacja zapewnia szybką, wszechobecną łączność z samonaprawiającą się siecią o niskim poborze mocy, która w miarę rozszerzania staje się bardziej niezawodna.

Materia musi działać zgodnie ze ścisłymi standardami bezpieczeństwa, korzystając z asystentów głosowych Alexa, Google Assistant i Sirі.

Jak dotąd nowa specyfikacja 1.0 nie gwarantuje, że wszystkie błędy zostaną usunięte, ponieważ jest to wstępna premiera. Może jednak ułatwić zakup produktów smart home (żarówek i dzwonków do drzwi).

Oznacza to, że aby nie kupować określonego ekosystemu, możesz wybrać urządzenie obsługujące materię. W ten sposób możesz skupić się na kupowaniu tego, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Urządzenia obsługujące materię mogą trafić do sprzedaży w najbliższej przyszłości. Jednak wiele dużych firm technologicznych już obsługuje ten standard (Amazon, Apple, Google, LG, Samsung (SmartThings), Signify (Philips Hue).

Źródło: engadget