iLounge | Newsy | Porównanie wydajności Apple TV 4K z PS5 i innymi
Newsy
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 11/14/22

Porównanie wydajności Apple TV 4K z PS5 i innymi

Niedawno wydany Apple TV 4K jest wyposażony w układ A15 Bionic, dlatego firma FlatpanelsHD przeprowadziła test wydajności i porównała dekoder z niektórymi konsolami do gier.Porównanie wydajności Apple TV 4K z PS5 i innymi

Niedawno serwis FlatpanelsHD porównał nowy Apple TV 4K z poprzednią wersją i innymi znanymi konsolami do gier.

Testy wykazały, że wydajność Apple TV 4K jest o 40 procent lepsza niż Apple TV poprzedniej generacji z układem A12.

Dzięki temu Apple twierdzi, że wydajność powinna wzrosnąć o 50%, ale różnica w wyniku może być różnicą w metodologii testowania.

Kolejną ważną zmianą w nowym Apple TV 4K jest brak wentylatora w środku. To właśnie ten czynnik doprowadził do mniejszych rozmiarów urządzenia i zaktualizowanego projektu. Dzięki temu Apple TV 4K spowalnia mniej niż poprzedni model.

W porównaniu z innymi konsolami procesor w A15 Bionic jest znacznie szybszy niż w podobnych urządzeniach poprzedniej generacji (Xbox One i PlayStation 5). Ponadto wydajność rdzenia procesora A15 jest również wyższa niż w przypadku rdzeni procesora PS5 (wydajność jednego rdzenia).

Apple TV 4K (2022) zawiera również szybszą pamięć RAM i jest wyposażony w bardzo szybki dysk SSD NVMe. Teoretycznie gry na Xbox One i PS4 mogą działać na Apple TV bez większych problemów.

źródło: 9to5mac