iLounge | Newsy | Spotify obsługuje teraz widżety iOS 16
Newsy
Sophia Stark

Sophia Stark · 04/14/23

Spotify obsługuje teraz widżety iOS 16

Lepiej późno niż wcale. Spotify dodał widżety do ekranu głównego i ekranu blokady w iOS 16.Spotify obsługuje teraz widżety iOS 16

Spotify zdecydowało się wprowadzić obsługę widżetów dla iOS 16. Ta aktualizacja umożliwia użytkownikom wygodniejszy dostęp do muzyki z ekranu głównego i ekranu blokady iPhone'a i iPada.

Zaktualizowana aplikacja otrzymała widżet na ekran blokady iPhone'a, który jednym dotknięciem wyświetla ostatnio słuchanych wykonawców, playlisty, albumy czy podcasty.

Spotify obsługuje teraz widżety iOS 16

Przed tą aktualizacją Spotify miało niewielką lub żadną obsługę integracji systemu iOS 16, z jedynie podstawową obsługą takich rzeczy, jak Now Playing. Jednak dzięki najnowszej aktualizacji 8.8.26 użytkownicy mogą teraz dodawać widżety Spotify do ekranu głównego i ekranu blokady, tak jak każdy inny widżet.

Chociaż Spotify jest nieco spóźniony z obsługą widżetów iOS 16 na ekranie głównym i ekranie blokady, wciąż jest to mile widziany dodatek dla wielu użytkowników, którzy czekali na tę funkcję. Konkurenci w aplikacjach muzycznych od dawna obsługują widżety iOS 16 i umożliwiają szybki dostęp do muzyki.

Instalowanie nowego widżetu Spotify jest standardem poprzez menu „Dodaj widżet”. Usługa obsługuje nawet wiele rozmiarów widżetów na ekranie głównym. Pomimo kontrowersyjnego związku Spotify z Apple, nowa aktualizacja jest mile widzianym gestem współpracy ze strony firm, ponieważ zapewnia użytkownikom Spotify więcej opcji.

źródło: The Verge