iLounge | Newsy | Spotify integruje HealthKit, aby znaleźć zdrową muzykę
Newsy
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 12/22/22

Spotify integruje HealthKit, aby znaleźć zdrową muzykę

Spotify integruje obsługę HealthKit, aby polecać listy odtwarzania na podstawie danych treningowych.Spotify integruje HealthKit, aby znaleźć zdrową muzykę

W tej chwili Spotify oferuje swoim użytkownikom wiele różnych playlist. Najprawdopodobniej firma chce je dalej rozwijać. Firma podobno pracuje nad nową funkcją, która zintegruje jej aplikację na iOS z HealthKit, dzięki czemu użytkownicy będą mogli tworzyć listy ćwiczeń oparte na ich danych zdrowotnych.

Podsumowując, HealthKit to interfejs API systemu iOS, który umożliwia aplikacjom innych firm dostęp do danych z aplikacji Apple Health. Oczekuje się, że kod znaleziony w aplikacji Spotify będzie wskazywał, że wkrótce pojawi się obsługa HealthKit. Umożliwi to Spotify dostęp do informacji, takich jak czas trwania treningów użytkownika, spalone kalorie i inne.

Platforma chce wykorzystać te informacje do zaproponowania konkretnych piosenek dla każdej osoby, które będą ją motywować podczas treningów.

Na przykład Spotify może wybierać i sugerować określone utwory na podstawie rodzaju ćwiczeń lub szybkości ćwiczeń.

Ponadto aplikacja korzystająca z interfejsu API HealthKit musi pytać użytkowników, czy chcą udostępniać swoje dane zdrowotne. Oznacza to, że Spotify nie będzie w stanie samodzielnie gromadzić danych, jeśli użytkownicy nie będą chcieli ich udostępniać. Nie jest jeszcze jasne, w jaki sposób Spotify będzie obsługiwać wszystkie dane dotyczące zdrowia użytkowników, którzy zdecydują się udostępnić je platformie.

źródło: macromors