iLounge | Newsy | SpaceX przygotowuje się do oferowania globalnego roamingu
Newsy
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 02/20/23

SpaceX przygotowuje się do oferowania globalnego roamingu

SpaceX planuje zaoferować klientom roaming globalny tam, gdzie usługi Starlink nie są jeszcze dostępne.SpaceX przygotowuje się do oferowania globalnego roamingu

Według PCMag, SpaceX zaczął wysyłać e-maile do swoich klientów tam, gdzie Starlink nie jest jeszcze dostępny. W informacji osoba jest zaproszona do wypróbowania nowego pakietu, którego cena wynosi 200 USD miesięcznie. Nowa taryfa umożliwia terminalom zapewnienie dostępu do Internetu praktycznie z każdego miejsca na świecie.

Nie jest jasne, w jaki sposób SpaceX zapewni dostęp do Internetu z praktycznie dowolnego miejsca.

Mimo że popularność Starlink wciąż rośnie, firma wciąż czeka na zgodę organów regulacyjnych na zapewnienie dostępu do Internetu na wielu kluczowych rynkach, w tym w Indiach i Pakistanie.

Potwierdzają to informacje od SpaceX. Rzeczywiście, listy wskazują, że globalne usługi roamingowe zależą od zgody organów regulacyjnych. Ponadto klienci mogą doświadczyć krótkich okresów słabego połączenia lub braku połączenia, podczas gdy firma pracuje nad rozszerzeniem swojej sieci satelitarnej.

Dodatkowo użytkownicy chcący skorzystać z takiej usługi będą musieli dodatkowo uiścić opłatę importową za terminal Starlink w wysokości 599 dolarów.

źródło: engadget