iLounge | Newsy | Sony zaprezentuje w tym roku przenośną konsolę do gier Project Q
Newsy
Sophia Stark

Sophia Stark · 05/25/23

Sony zaprezentuje w tym roku przenośną konsolę do gier Project Q

Nowa przenośna konsola do gier Sony, znana jako Project Q, pozwoli użytkownikom grać w gry z konsoli PS5 za pomocą Wi-Fi i zostanie wydana jeszcze w tym roku.Sony zaprezentuje w tym roku przenośną konsolę do gier Project Q

Firma Sony oficjalnie potwierdziła premierę Project Q, długo oczekiwanego przenośnego urządzenia do gier, podczas niedawnej imprezy PlayStation Showcase. Prezes Sony Interactive Entertainment wydał oświadczenie mówiące, że urządzenie trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku.

Sony zaprezentuje w tym roku przenośną konsolę do gier Project Q

Project Q to dedykowane urządzenie, które pozwoli użytkownikom przesyłać strumieniowo dowolną grę z konsoli PS5 przez Wi-Fi. Nowość z ekranem HD i otrzyma chipy kontrolera bezprzewodowego DualSense i najprawdopodobniej nie będzie działać samodzielnie.

Project Q wygląda jak kontroler PlayStation z ośmiocalowym ekranem pośrodku. Ale aby z niego korzystać, potrzebujesz PS5, za pomocą którego będziesz przesyłać strumieniowo gry. Dlatego Project Q jest bardziej akcesorium lub urządzeniem peryferyjnym PS5 niż pełnoprawną konsolą do gier.

Więcej szczegółów na temat Project Q, takich jak cena i oficjalna nazwa, spodziewamy się wkrótce. Podczas wydarzenia Sony zapowiedziało również wypuszczenie pierwszych w historii oficjalnych słuchawek bezprzewodowych PlayStation.

Sony zaprezentuje w tym roku przenośną konsolę do gier Project Q

Aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami technologicznymi, śledź nasz kanał Telegram .

źródło: techcrunch