iLounge | Newsy | Sonos wypuści wiosną nowe głośniki Sonos Era 100 i 300
Newsy
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 02/21/23

Sonos wypuści wiosną nowe głośniki Sonos Era 100 i 300

Sonos przygotowuje się do wprowadzenia nowych głośników Sonos Era 100 i 300 w marcu tego roku.Sonos wypuści wiosną nowe głośniki Sonos Era 100 i 300

Sonos kontynuuje prace nad częściami do dwóch nowych inteligentnych głośników, które mają się ukazać w marcu.

Oczekuje się, że Era 300 skupi się na dźwięku przestrzennym. Głośnik będzie kosztował 450 dolarów, czyli znacznie taniej niż flagowy model Sonos Five.

Jednocześnie seria Sonos One zostanie najprawdopodobniej całkowicie zastąpiona modelem Era 100. Cena nowego głośnika wyniesie 250 dolarów, za co użytkownicy otrzymają kilka ciekawych ulepszeń względem tańszego wariantu Sonos One.

Era 300 powinna zawierać odtwarzanie dźwięku przez Bluetooth i wejście liniowe USB-C. Ponadto Era 100 będzie oferować oba te udogodnienia. Nawiasem mówiąc, czyni to urządzenie bardziej wszechstronnym niż na przykład Sonos One.

Ponadto w Erze 100 użytkownik będzie miał możliwość bezpośredniego przeglądania źródeł zewnętrznych, takich jak na przykład gracz.

Sonos wypuści wiosną nowe głośniki Sonos Era 100 i 300

Oba głośniki Era będą obsługiwać Wi-Fi 6, Bluetooth 5.0 i AirPlay 2. Sonos będzie sprzedawać osobno adapter wejścia audio USB-C i adapter combo LAN. Ponadto głośniki te będą dostępne w kolorze czarnym lub białym.

Rozmiar głośnika Era 300 mieści się między obecnym Sonos One a Sonos Five. Zawiera sześć sterowników, które przesyłają dźwięk do przodu, w lewo, w prawo iw górę. Ponadto, w przypadku użycia z Arc lub Beam (Gen 2) jako tylnym dźwiękiem przestrzennym, para stereo Era 300 zapewni wciągający dźwięk przestrzenny Atmos, w tym dźwięk skierowany w górę.

Użytkownik może przesyłać strumieniowo przestrzenne ścieżki audio z Amazon Music Unlimited (ta funkcja jest obecnie dostępna wyłącznie dla HomePod).

Sonos wypuści wiosną nowe głośniki Sonos Era 100 i 300

Jednak Era 100 nie jest przeznaczona do dźwięku przestrzennego i nie będzie zawierała głośników skierowanych do góry. To urządzenie jest po prostu ulepszoną wersją Sonos One o lepszej wydajności.

Oba głośniki będą zawierały nowy przycisk mowy wśród standardowych elementów sterujących Sonos. Pozwoli to użytkownikowi tymczasowo wyłączyć wbudowane mikrofony. Z tyłu każdego głośnika znajduje się również fizyczny przełącznik, który całkowicie wyłącza zasilanie mikrofonów. Opcje asystenta głosowego powinny obejmować Sonos Voice Control i Amazon Alexa.

Przypomnijmy, że firma ma spór z Apple, który pozycjonuje się jako lider w dziedzinie dźwięku przestrzennego. Najprawdopodobniej utwory z Apple Music w formacie Dolby Atmos raczej nie będą obsługiwane przez głośniki. Ponadto głośniki Sonos mogą nie obsługiwać Asystenta Google ze względu na trwającą batalię prawną firmy z Google.

źródło: theverge