iLounge | Newsy | Synchronizowanie systemu Windows 11 z iPhonem jest teraz łatwiejsze
Newsy
Sophia Stark

Sophia Stark · 05/16/23

Synchronizowanie systemu Windows 11 z iPhonem jest teraz łatwiejsze

Phone Link firmy Microsoft do synchronizacji z telefonem iPhone jest dostępny dla użytkowników systemu Windows 11.Synchronizowanie systemu Windows 11 z iPhonem jest teraz łatwiejsze

Użytkownicy systemu Windows 11 mogą teraz synchronizować połączenia, kontakty i wiadomości między swoimi iPhone'ami i komputerami PC za pomocą aplikacji Phone Link firmy Microsoft.

Microsoft ogłosił, że jego aplikacja Phone Link obsługuje teraz synchronizację iPhone'a dla wszystkich użytkowników systemu Windows 11. Aplikacja została pierwotnie wydana w wersji beta w lutym i jest teraz dostępna dla wszystkich. Dzięki Phone Link możesz synchronizować połączenia, kontakty i wiadomości, w tym ograniczoną obsługę iMessage, między telefonem iPhone a komputerem z systemem Windows 11.

Phone Link, który jest dostępny na komputery stacjonarne z systemem Android od 2015 roku pod różnymi nazwami, teraz po raz pierwszy zapewnia kompatybilność z iPhonem. Dystrybucja rozpoczęła się pod koniec lutego od wybranych uczestników Windows Insider Pre-Test i stopniowo rozprzestrzeniła się na szerszą publiczność. Microsoft obiecał udostępnić tę funkcję wszystkim użytkownikom systemu Windows 11 do połowy maja i spełnił swoją obietnicę.

Chociaż Phone Link oferuje wygodne możliwości synchronizacji, ma pewne ograniczenia specyficzne dla iPhone'a. Na przykład czaty grupowe, wysyłanie zdjęć i filmów, wiadomości głosowe i aplikacje iMessage nie są obsługiwane. Jednak pomimo tych ograniczeń aplikacja służy jako użyteczna wbudowana usługa, która eliminuje konieczność ciągłego przełączania się między urządzeniami.

Aby użyć Phone Link, użytkownicy mogą wyszukać „Phone Link” na pasku zadań systemu Windows i otworzyć aplikację. Następnie należy wykonać kilka kroków konfiguracyjnych zarówno na iPhonie, jak i na komputerze.

Po wybraniu iPhone'a jako typu urządzenia, użytkownicy muszą użyć aparatu telefonu, aby zeskanować kod QR wyświetlany w aplikacji Phone Link. Urządzenia zostaną następnie sparowane przez Bluetooth, a użytkownicy będą musieli przyznać wymagane uprawnienia zarówno na iPhonie, jak i na komputerze. Ta funkcja jest kompatybilna z każdym iPhonem z systemem iOS 14.0 lub nowszym.

Śledź najnowsze wiadomości technologiczne na naszym blogu lub dołącz do naszego kanału Telegram.

źródło: engadget