iLounge | Newsy | Nowości w najnowszych aktualizacjach oprogramowania sprzętowego AirTag
Newsy
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 12/20/22

Nowości w najnowszych aktualizacjach oprogramowania sprzętowego AirTag

Apple ujawniło nowości w dwóch ostatnich aktualizacjach AirTag.Nowości w najnowszych aktualizacjach oprogramowania sprzętowego AirTag

Firma Apple wydała niedawno dwie aktualizacje oprogramowania sprzętowego dla trackera AirTag. Wcześniej firma nie informowała o nowościach w tych aktualizacjach. A teraz Apple w końcu opowiedział bardziej szczegółowo o najnowszych aktualizacjach oprogramowania układowego AirTag. Na stronie Apple znajduje się szczegółowy opis aktualizacji oprogramowania sprzętowego AirTag w wersji 2.0.24 i 2.0.36.

Oprogramowanie układowe AirTag w wersji 2.0.24 umożliwia użytkownikom iPhone'a znalezienie nieznanego AirTag za pomocą precyzyjnego wyszukiwania. Ta funkcja została ogłoszona przez Apple na początku tego roku w ramach kampanii mającej na celu zapobieganie używaniu AirTag do celów nękania. Gdy iPhone wykryje nieznany AirTag poruszający się wraz z użytkownikiem, osoba ta może skorzystać z funkcji precyzyjnego wyszukiwania w połączeniu z ostrzeżeniem dźwiękowym. Aby szybko go znaleźć i wyłączyć. Ponadto firma Apple ulepszyła w tej wersji alerty powiadomień AirTag.

Nawiasem mówiąc, niektóre z tych funkcji wymagają iPhone'a 11 lub nowszego, ponieważ są oparte na chipie U1 z technologią Ultra Wideband.

Aktualizacja oprogramowania układowego AirTag 2.0.36 2.0.36 rozwiązuje problem polegający na tym, że akcelerometr wbudowany w AirTag czasami się nie aktywował. Ten czujnik jest najprawdopodobniej używany, aby iPhone mógł wykryć, kiedy AirTag się porusza.

źródło: 9to5mac