iLounge | Newsy | Co nowego w aktualizacjach iOS 16.3, OS 16.3.2 i macOS 13.2
Newsy
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 02/14/23

Co nowego w aktualizacjach iOS 16.3, OS 16.3.2 i macOS 13.2

Pojawiła się nowa aktualizacja iOS 16.3.1 dla iPhone'a i iPada, a także OS 16.3.2. na HomePod i macOS Ventura 13.2.1 na Macu. Aktualizacje zawierają wiele poprawek błędów.Co nowego w aktualizacjach iOS 16.3, OS 16.3.2 i macOS 13.2

Aktualizacja iOS 16.3.1 dla iPhone'a i iPada stała się dostępna dla użytkowników. Można go zainstalować na dowolnym urządzeniu, począwszy od iPhone'a 8 i nowszych.

Apple twierdzi, że nowa aktualizacja przynosi ważne poprawki błędów, a także aktualizacje zabezpieczeń dla iPhone'a.

Na przykład teraz ustawienia iCloud nie będą reagować ani wyświetlać się poprawnie, jeśli aplikacje korzystają z iCloud. Rozwiązaliśmy również problem z żądaniami Siri dotyczącymi funkcji Znajdź mój, które wcześniej mogły nie działać. Ponadto firma zoptymalizowała wykrywanie awarii na iPhonie 14 i iPhonie 14 Pro w nowej aktualizacji.

Nawiasem mówiąc, po aktualizacji użytkownicy zaczęli narzekać, że aplikacja Zdjęcia Google natychmiast ulega awarii podczas próby jej otwarcia po aktualizacji do iOS 16.3.1. Jak dotąd ani Apple, ani Google nie skomentowały tych informacji.

Również w nowej aktualizacji Apple dla HomePod OS 16.3.2 naprawiliśmy błąd HomePod, który powodował natychmiastowe zatrzymanie żądań HomeKit. Problem polegał na tym, że Siri na HomePod nie mógł wykonać żądania za pierwszym razem, często zadziałało dopiero za drugim razem.

Ponadto niedawno wydano aktualizację systemu macOS Ventura 13.2.1 dla użytkowników komputerów Mac, która zawiera ważne poprawki błędów oraz aktualizacje zabezpieczeń.

W systemie macOS 13.2, a także w systemie iOS 16.3 firma Apple wprowadziła możliwość ustawienia przez użytkowników klucza fizycznego jako metody uwierzytelniania dwuskładnikowego Apple ID. Te aktualizacje zawierają również ponad 20 poprawek bezpieczeństwa, które uniemożliwiają aplikacjom dostęp do poufnych danych użytkownika.

źródło: 9to5mac