iLounge | Newsy | Przycisk dotykowy iPhone'a 15 Pro można dostosować do rękawiczek
Newsy
Sophia Stark

Sophia Stark · 03/31/23

Przycisk dotykowy iPhone'a 15 Pro można dostosować do rękawiczek

Nowy przycisk dotykowy iPhone'a 15 Pro można dostosować do rękawiczek i etui.Przycisk dotykowy iPhone'a 15 Pro można dostosować do rękawiczek

Według wiarygodnego źródła, które podzieliło się szczegółami na forach MacRumors, nadchodzące iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max firmy Apple będą wyposażone w nowy półprzewodnikowy system przycisków.

To samo anonimowe źródło wcześniej informowało, że nowe modele iPhone'a będą wykorzystywać chip o bardzo niskim poborze mocy, który pozwoli na działanie przycisków głośności, zasilania i akcji, nawet gdy urządzenie jest wyłączone lub bateria jest rozładowana.

Jednak niektórzy użytkownicy iPhone'a wyrazili obawy dotyczące tego, jak nowe przyciski pojemnościowe będą działać z etui lub rękawiczkami. Aby rozwiązać ten problem, według źródła, iOS 17 będzie zawierał nowy przełącznik czułości w Ustawieniach, który pozwoli użytkownikom dostosować czułość przycisków do różnych scenariuszy użytkowania.

Nowe półprzewodnikowe przyciski pojemnościowe, które będą wykrywać naciśnięcia, przytrzymać i reagować na różne poziomy nacisku, będą wyposażone w mechanizm w stylu Force Touch i sprzężenie zwrotne Taptic Engine. Twórcy obudów do iPhone'ów zazwyczaj otrzymują szczegółowe informacje projektowe dotyczące nadchodzących modeli przed wprowadzeniem na rynek, co pozwala im na dostosowanie rozmieszczenia przycisków i innych zewnętrznych zmian. W połączeniu z nowym ustawieniem czułości pozwoli to uniknąć potencjalnych problemów z nowym systemem przycisków.

Oczekuje się, że tylko modele iPhone'a 15 Pro będą wyposażone w nowy półprzewodnikowy system przycisków, podczas gdy standardowe modele iPhone'a 15 mają zachować tradycyjny mechanizm przycisków. Zapowiedź serii iPhone 15 zaplanowana jest na wrzesień, co jest zgodne z typowymi dla Apple datami premier iPhone'ów.

źródło: MacRumors