iLounge | Newsy | Co nowego w iOS 16.4?
Newsy
Valeria Trofimchuk

Valeria Trofimchuk · 02/17/23

Co nowego w iOS 16.4?

Została wydana nowa wersja beta systemu iOS 16.4, która zawiera szereg nowych funkcji i zmian. Aktualizacja zawiera nowe emotikony, ulepszenia w przeglądarce Safari i aplikacjach internetowych oraz nie tylko.Co nowego w iOS 16.4?

Została wydana nowa wersja beta systemu iOS 16.4, która zawiera szereg nowych funkcji i zmian. Aktualizacja wprowadza nowe emotikony, ulepszenia przeglądarki Safari i aplikacji internetowych oraz nie tylko.

Co nowego w iOS 16.4 beta 1:

  • Aktualizacja przeglądarki Safari: dostępne są nowe funkcje aplikacji internetowych Safari, takie jak dostęp do powiadomień push, ikony na ekranie głównym i nie tylko. Przeglądarki stron trzecich mogą teraz wyświetlać interfejs dodawania strony internetowej do ekranu głównego.
  • Nowe emotikony: Nowa wersja beta wprowadza emotikony, których wcześniej nie było. Mianowicie: drżąca twarz, gęś, hiacynt i po prostu różowe serce. Nawiasem mówiąc, te emotikony są częścią standardu Unicode.

Nowe emotikony w iOS 16.4 beta 1

  • Ograniczenia instalacji wersji beta (będą teraz powiązane z identyfikatorem Apple ID dewelopera): Apple chce w jak największym stopniu zapobiegać dystrybucji profili beta iOS. W nowej aktualizacji rejestracja będzie powiązana z identyfikatorem Apple ID dewelopera, a dostęp będzie możliwy za pośrednictwem aplikacji Ustawienia.
  • Skróty i zmiany trybu ostrości: Wyświetlacz Always On ma nowy filtr trybu ostrości, który umożliwia automatyczne włączanie i wyłączanie wyświetlacza w określonych trybach ostrości. Skróty mają teraz nową akcję Ustaw zawsze na ekranie, nową akcję Zablokuj ekran i nową akcję Ustaw VPN.

Skróty i zmiany trybu ostrości w iOS 16.4 beta 1

  • Zmiany w sieciach komórkowych i 5G: iOS 16.4 wprowadza samodzielną technologię 5G. Taka funkcja może zapewnić szybką transmisję Internetu do 3 Gb/s. Ale jednocześnie, nawet w USA, tylko T-Mobile obsługuje tę funkcję.

Zmiany komórkowe i 5G w iOS 16.4 beta 1

  • Nowe podcasty Apple: Wprowadzono zmiany w bibliotece podcastów Apple (łatwy dostęp do kanałów), ulepszenia Up Resume, usunięcie Next i nowe aktualizacje CarPlay.
  • Zaktualizowane animacje w Music: Program Music jest wyposażony w różne ustawienia interfejsu, a także obejmuje zmiany ikon.

Zaktualizowano animację w Muzyce w iOS 16.4 beta 1

  • Nowe widżety śledzenia zamówień w aplikacji Wallet: Firma Apple dodała trzy nowe widżety ekranu głównego dla wbudowanej funkcji śledzenia zamówień w aplikacji Wallet.
  • Język ukraiński w przeciągnięciach: aktualizacje wpłynęły również na klawiaturę, w szczególności w języku ukraińskim, a teraz dostępne jest menu podpowiedzi i wprowadzanie danych za pomocą przeciągnięć.

Język ukraiński w przeciągnięciach w iOS 16.4 beta 1

Źródło: 9to5mac