iLounge | Newsy | Co nowego w iOS 16.1 Beta 2
Newsy
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 09/21/22

Co nowego w iOS 16.1 Beta 2

Firma Apple wydała drugą wersję beta aktualizacji iOS 16.1. Wprowadzono kilka zmian i naprawiono błędy.Co nowego w iOS 16.1 Beta 2

Aktualizacja beta systemu iOS 16.1 opublikowana wczoraj Przygotowaliśmy listę nowości w aktualizacji.

1. Wizualny wskaźnik naładowania

Nowe funkcje w iOS 16.1 Beta 2

Druga wersja beta iOS 16.1 dodała procent baterii do ikony baterii na pasku stanu. Aktualizacja może teraz wyświetlać wizualny wskaźnik poziomu naładowania baterii.

To znaczy, zanim wskaźnik baterii na pasku stanu pokazywał wartości procentowe, ale sam poziom naładowania baterii był statyczny i zawsze pełny. Czasami utrudniało to szybkie ustalenie opłaty. Teraz ikona baterii zmienia się w zależności od tego, jak naładowana jest bateria.

2. Zmień czcionkę baterii

Firma Apple dodała zaktualizowaną czcionkę ikony baterii, dzięki czemu jest większa.

3. Wskaźnik ładowania na ekranie blokady

Nowe funkcje w iOS 16.1 Beta 2

Teraz, gdy iPhone‌ się ładuje, procent baterii jest zawsze wyświetlany nad paskiem czasu. Ta funkcja pozwala sprawdzić poziom naładowania, dotykając wyświetlacza „iPhone” bez odblokowywania urządzenia. Nawiasem mówiąc, ta funkcja nie działa w trybie Always On Display.

4. Nie ma potrzeby zatwierdzania akcji kopiowania i wklejania

Nowe funkcje w iOS 16.1 Beta 2

Teraz nie ma już próśb o zatwierdzenie kroków kopiowania i wklejania. Użytkownik nie musi już zatwierdzać każdej próby kopiowania i wklejania.

5. Pozostał błąd związany z drżeniem kamery

Podobno błąd potrząsania i wstrząsania tylnej kamery iPhone’a 14 Pro‌ nie został naprawiony w iOS 16.1 beta 2. Ale Apple powiedział, że problem zostanie naprawiony w aktualizacji „iOS 16”, która ma pojawić się w przyszłym tygodniu.