iLounge | Newsy | Samsung i Google uprościją ustawienia inteligentnych urządzeń domowych Matter
Newsy
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 10/13/22

Samsung i Google uprościją ustawienia inteligentnych urządzeń domowych Matter

Samsung współpracuje z Google, aby ułatwić konfigurowanie inteligentnych urządzeń domowych Matter. Chcą ułatwić łączenie się ze SmartThings i Google Home.Samsung i Google uprościją ustawienia inteligentnych urządzeń domowych Matter

Po wydaniu nowego protokołu Matter Samsung ogłosił partnerstwo z Google. Wszystko po to, aby ułatwić konfigurowanie urządzeń domowych.

W tej chwili połączenie Samsung SmartThings i aplikacji Google Home jest wyzwaniem. Ponadto niektóre urządzenia są obsługiwane tylko na jednej platformie. Oznacza to, że użytkownik musi przełączać się między ekosystemami, aby zarządzać wszystkimi dostępnymi urządzeniami.

Samsung twierdzi, że pracuje nad skonfigurowaniem aplikacji SmartThing, która powiadomi użytkowników, jeśli wykryje urządzenia z Google Home. A następnie zapewnij łatwy sposób synchronizacji tych urządzeń ze SmartThings i na odwrót.

Z tego okazuje się, że użytkownik nie będzie musiał ręcznie konfigurować gadżetów na dwóch platformach. Po podłączeniu gadżetu będzie można nim sterować za pomocą aplikacji smart home od Google i Samsunga. W nadchodzących tygodniach powinna być dostępna opcja dla wielu administratorów Sprawa.

Samsung powiedział, że Bixby otrzyma również integrację z platformą inteligentnego domu firmy. Umożliwi to programistom obsługę szerszego zakresu interfejsów głosowych.

Ponadto, aby chronić bezpieczeństwo, Samsung ogłosił nową platformę opartą na blockchain o nazwie Knox Matrix. Umożliwi to urządzeniom tworzenie rodzaju tarczy zaprojektowanej w celu ochrony podłączonych gadżetów przed włamaniem. Ponadto urządzenia będą mogły udostępniać sobie dane logowania i inne poufne informacje, aby uprościć proces logowania między zaufanymi gadżetami.

Źródło: engadget