iLounge | Newsy | Od 1 lutego YouTube będzie wypłacał pieniądze autorom krótkich filmów
Newsy
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 01/10/23

Od 1 lutego YouTube będzie wypłacał pieniądze autorom krótkich filmów

Od 1 lutego 2023 r. twórcy YouTube Shorts będą mogli zarabiać na swoich krótkich filmach.Od 1 lutego YouTube będzie wypłacał pieniądze autorom krótkich filmów

YouTube ogłosił rozpoczęcie monetyzacji krótkich filmów Short, które powinno rozpocząć się 1 lutego tego roku. Ta zmiana jest częścią aktualizacji programu partnerskiego YouTube. Będzie to wymagało od uczestników podpisania nowych warunków umowy, niezależnie od tego, czy chcą zarabiać na Shorts.

Jednocześnie autorzy nie będą musieli zgadzać się na monetyzację Shorts, jeśli nie będą tego potrzebować.

YouTube zapowiedział, że wprowadzi modułowy system warunków programu partnerskiego. Oznacza to, że każdy uczestnik programu będzie musiał podpisać podstawową umowę, w której możesz określić takie aspekty, jak to, co możesz publikować na stronie i jak działa płatność. Dotyczy to twórców, którzy są już partnerami YouTube.

Firma twierdzi, że tacy użytkownicy będą mieli czas do 10 lipca 2023 r. na zaakceptowanie nowych warunków lub ich możliwość zarabiania na platformie zostanie wyłączona i będą musieli ponownie zgłosić się do programu.

Istnieją również inne dodatkowe umowy dotyczące zarabiania na stronie odtwarzania filmu i krótkich filmach, które można uzgodnić osobno.

YouTube jest przekonany, że to modułowe podejście umożliwi dodawanie nowych funkcji zarabiania w przyszłości bez konieczności aktualizowania lub zmiany całej umowy o zarabianiu. W ten sposób użytkownik będzie mógł zrezygnować z niektórych modułów monetyzacji po zarejestrowaniu się w nich.

źródło: theverge