iLounge | Nowości | Apple wprowadził zmiany w Apple Podcasts
Nowości
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 08/23/22

Apple wprowadził zmiany w Apple Podcasts

Od 2023 roku Apple Podcasts spodziewa się zmian, które wpłyną na proces zatwierdzania, pomogą ograniczyć spam i nie tylko.Apple wprowadził zmiany w Apple Podcasts

Apple powiedział, że aplikacja Apple Podcasts spodziewa się wielu zmian od 2023 roku. Aplikacja nie będzie już obsługiwać tagu właściciela i informacji kontaktowych właściciela w kanałach RSS podcastów. Oznacza to, że podcasterzy nie będą już musieli wprowadzać swoich adresów e-mail, co powinno znacznie ograniczyć spam.

Ponadto Apple Podcasts będzie teraz wymagać tagu globalnie unikalnego identyfikatora (GUID) dla kanałów RSS. Jest określany przez dostawcę usług hostingowych użytkownika i musi być unikalny dla każdego odcinka programu. Kampania powiedziała również, że nie będzie przetwarzać tych odcinków, w których tag się powtarza.

Aktualizacja procesu zatwierdzania. Apple twierdzi, że gdy zostanie wysłany do Ciebie nowy program, będzie on natychmiast dostępny w katalogu Apple Podcasts. Następnie możesz użyć jego adresu URL do reklamowania programu. Ale tak jak poprzednio, nowe odcinki pojawią się w wynikach wyszukiwania i osobistych rekomendacjach po 24 godzinach.

Nawiasem mówiąc, Apple Podcasts kończy obsługę kanałów Atom. Nowe programy nie będą już uruchamiane, a stare nie będą aktualizowane.

Źródło: 9to5mac