iLounge | Newsy | Analizowanie HomePoda 2 wykazało różnicę w stosunku do wersji z 2018 roku
Newsy
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 02/08/23

Analizowanie HomePoda 2 wykazało różnicę w stosunku do wersji z 2018 roku

Parsowanie HomePoda 2 pokazało, czym urządzenie różni się od poprzedniego modelu z 2018 roku.Analizowanie HomePoda 2 wykazało różnicę w stosunku do wersji z 2018 roku

Kanał YouTube Brandon Geekabit opublikował wideo z demontażu HomePoda (2. generacji). Pomimo tego, że HomePod 2 wygląda bardzo podobnie do pierwowzoru, w środku urządzenia widać pewne różnice.

W konstrukcji urządzenia różnica polega na górnej części HomePod. W przypadku HomePod drugiej generacji górna część jest taka sama jak w przypadku HomePod mini. Na środku znajduje się duży kolorowy wskaźnik (może zmieniać oświetlenie, gdy dana osoba korzysta z Siri). W poprzednim modelu HomePod miejsce, w którym wyświetlany jest kolor, jest mniejsze, choć sam obszar jest większy.

Wewnątrz urządzenia różnic jest jeszcze więcej. Na przykład HomePod 2 ma odłączany kabel zasilający.Nawiasem mówiąc, podstawa HomePod 2 może nadal pozostawiać ślady na powierzchniach wykonanych z drewna.

Po zdjęciu siatki zakrywającej górną część HomePoda i śrubach w podstawie, możesz zdjąć górną część głośnika. Przypomnij sobie, że poprzednia odmiana nie zapewniała łatwego sposobu na zrobienie tego. Jak pokazał iFixit, jedynym sposobem na uzyskanie dostępu do podzespołów pierwszego HomePoda jest rozbicie się o jego obudowę.

Ponadto nowy model HomePod zawiera prostszy sprzęt. Na przykład to urządzenie jest wyposażone w 4 mikrofony zamiast 6. Ale jednocześnie użytkownicy nie narzekają na jakość dźwięku, ponieważ jest mniej więcej taka sama jak oryginalny HomePod. Kolejną różnicą w tej odmianie jest wbudowany czujnik, który pokazuje temperaturę i wilgotność w pomieszczeniu.

Pod koniec demontażu bloger doszedł do wniosku, że HomePod 2 jest znacznie łatwiejszy w demontażu. Ale jednocześnie wyjaśnił, że użytkownicy nie będą mogli łatwo samodzielnie naprawić urządzenia, jeśli się zepsuje.

źródło: 9to5mac