iLounge | Nowości | Jak działa ładowanie czystą energią w systemie iOS 16
Nowości
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 09/13/22

Jak działa ładowanie czystą energią w systemie iOS 16

Apple ogłosił nową funkcję ekoładowania w iOS 16. Okazało się, jak to działa.Jak działa ładowanie czystą energią w systemie iOS 16

Firma Apple wydała aktualizację iOS 16, która jest już dostępna dla wszystkich. Oprogramowanie zawiera takie funkcje, jak: nowy dostosowywalny ekran blokady, a także ulepszenia aplikacji Muzyka, Poczta, Wiadomości.

Ponadto Apple ogłosił nową funkcję ładowania czystej energii, która powinna być dostępna do końca tego roku.

W skrócie Apple zauważa, że nowa opcja zmniejszy ślad węglowy iPhone'a dzięki zoptymalizowanym czasom ładowania. Jak dotąd nie ma innych szczegółów na temat działania ładowania czystą energią. Ale pojawiły się spekulacje na temat tego, jak ta opcja może działać w praktyce.

W nowej aktualizacji iOS 16 dostępna jest funkcja, która działa w tle i zbiera informacje o emisji dwutlenku węgla na podstawie lokalizacji iPhone'a. iOS następnie pobiera z serwera prognozę emisji dwutlenku węgla. Dzięki tym informacjom aktywowane jest ładowanie Clear Energy. Najprawdopodobniej iOS 16 będzie czekał na naładowanie iPhone'a w czasie, gdy sieci energetyczne są mniej obciążone i jest dostęp do większej ilości czystej energii.

Nie jest jeszcze jasne, kiedy funkcja Clear Energy Charging będzie dostępna dla użytkowników. Ale najprawdopodobniej może pojawić się w aktualizacji iOS 16.5.

Źródło: 9to5mac