iLounge | Nowości | Producenci Eve, Aqara, Nanoleaf ogłosili rozpoczęcie wsparcia dla Matter
Nowości
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 11/04/22

Producenci Eve, Aqara, Nanoleaf ogłosili rozpoczęcie wsparcia dla Matter

Trzy firmy technologiczne, a mianowicie Eve, Aqara, Nanoleaf ogłosiły rozpoczęcie obsługi nowego standardu inteligentnego domu Matter dla swoich produktów.Producenci Eve, Aqara, Nanoleaf ogłosili rozpoczęcie wsparcia dla Matter

Eve ogłosiła, że do trzech swoich produktów doda obsługę Matter za pomocą bezpłatnej aktualizacji oprogramowania układowego.

Wsparcie otrzymają takie urządzenia jak inteligentna wtyczka Eve Energy, czujnik kontaktowy drzwi i okien Eve oraz czujnik ruchu Eve Motion. Produkty te zostały certyfikowane przez Matter i od 12 grudnia użytkownicy będą mogli zaktualizować te urządzenia, aby obsługiwały Matter.

Ponadto właściciele tych urządzeń będą mogli uzyskać bezpłatną aktualizację oprogramowania sprzętowego Matter. Jednocześnie od początku 2023 roku do sprzedaży trafią certyfikowane urządzenia od Eve ze wsparciem Matter.

Producent inteligentnych urządzeń domowych Aqara również zacznie wspierać Matter od grudnia 2022 roku. Stanie się to za pomocą Centrum aktualizacji.

Ci, którzy korzystają z produktów Aqara, będą mieli dostęp do Matter na swoich akcesoriach już w grudniu 2022 roku, za pośrednictwem bezprzewodowej aktualizacji Aqara Hub M2.

Dzięki temu istniejące urządzenia Aqara Zigbee staną się kompatybilne z Matter. Inne urządzenia Aqara, w tym Hub M1S, Hub E1, Camera Hub G3 i Camera Hub G2H Pro, będą mogły otrzymać tę aktualizację w nadchodzących miesiącach.

Ponadto firma planuje wypuścić nową serię urządzeń strumieniowych o nowym wyglądzie. Obejmą one obsługę Matter i bezpośrednią łączność z kontrolerami Matter.

Trzecim producentem, który zgłosił wsparcie dla Matter na swoich urządzeniach, był Nanoleaf. Firma ujawniła, że inteligentne żarówki A19, GU10 i BR30 będą wyposażone w obsługę Matter. Lightstrip (taśmy świetlne) zaczną również wspierać nowy standard inteligentnego domu ze wszystkimi produktami zawartymi w linii Essentials.

Inteligentne żarówki i paski świetlne Essentials, które są kompatybilne z Matter, powinny być dostępne na początku 2023 roku, w cenie od 20 do 100 USD . Ponadto Nanoleaf planuje wprowadzić dodatkowe produkty kompatybilne z Matter w styczniu przyszłego roku.

Źródło: macrumors