iLounge | Newsy | Aplikacje na telefon AI zarobiły już w tym roku 14 milionów dolarów
Newsy
Sophia Stark

Sophia Stark · 03/27/23

Aplikacje na telefon AI zarobiły już w tym roku 14 milionów dolarów

10 aplikacji AI na smartfony zarobiło już w tym roku ponad 14 milionów dolarów.Aplikacje na telefon AI zarobiły już w tym roku 14 milionów dolarów

Badanie wykazało, że 10 najlepszych aplikacji mobilnych AI wygenerowało w tym roku ponad 14 milionów dolarów dla programistów. Te aplikacje z ChatGPT lub OpenAI wykazały gwałtowny wzrost popytu, a konsumenci wydali na nie prawie 5,9 miliona dolarów tylko w lutym 2023 roku. Co więcej, w ciągu pierwszych 20 dni marca aplikacje te przyniosły średnio 232 000 USD, czyli o 11% więcej niż w poprzednim roku.

Odniesienia do ChatGPT i OpenAI stały się kluczowym motorem popytu na te aplikacje. Nawet aplikacje takie jak Pixelcut AI Photo Editor, które już generowały przyzwoite przychody przed uruchomieniem narzędzia do pisania tekstów „magic writer” z GPT w styczniu 2023 r., wykazały wzrost przychodów po dodaniu funkcji AI.

Aplikacje na telefon AI zarobiły już w tym roku 14 milionów dolarów

Co ciekawe, większość z tych aplikacji nie próbuje tworzyć własnej marki i tożsamości, aby przyciągnąć konsumentów, ale zamiast tego używa upychania słów kluczowych w tytułach aplikacji, aby dopasować zapytania do aplikacji chatbotów opartych na sztucznej inteligencji. Słowa takie jak „AI”, „Czat”, „Chatbot” i „Asystent” okazały się skuteczne w zwiększaniu liczby pobrań, o czym świadczą ogólne przychody z aplikacji.

Aplikacje na telefon AI zarobiły już w tym roku 14 milionów dolarów

Te aplikacje zajmują również wysokie pozycje w wyszukiwaniu „OpenAI” w App Store, co podkreśla potrzebę stworzenia oficjalnej aplikacji mobilnej, aby konkurować na rynku. Chociaż krążą pogłoski, że OpenAI pracuje nad aplikacją mobilną ChatGPT, firma jeszcze tego nie potwierdziła.

Eksplozja liczby aplikacji opartych na sztucznej inteligencji nie obyła się bez problemów. Apple w swoim sklepie ma już do czynienia z napływem aplikacji napisanych przez ChatGPT lub tworzonych przez OpenAI, choć nie jest to prawdą. Jedna z tych aplikacji, „ChatGPT Chat GPT AI With GPT-3”, była już najczęściej pobierana w App Store, po czym okazało się, że jest fałszywa i została usunięta. Od tego czasu firma zaostrzyła swoje zasady, odrzucając aplikacje, które używają „GPT” w swoich nazwach.

źródło: techcrunch