iLounge | Newsy | Kiedy Apple ogłosi datę premiery iPhone 14?
Newsy
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 08/09/22

Kiedy Apple ogłosi datę premiery iPhone 14?

Na podstawie faktów z poprzednich lat przewidzieliśmy datę ogłoszenia i prezentacji iPhone’a 14.Kiedy Apple ogłosi datę premiery iPhone 14?

Na początku sierpnia każdego roku wielu próbuje odgadnąć datę, kiedy odbędzie się długo oczekiwana prezentacja nowości Apple. Zrobiliśmy to również, biorąc za podstawę fakty z poprzednich lat i kryteria zewnętrzne.

Ogłoszenie prezentacji iPhone

W przypadku ogłoszenia prezentacji iPhone istnieje kilka kryteriów, na których można się skupić podczas prognozowania. Przez ostatnie dziesięć lat firma ogłaszała ogłoszenia w poniedziałki, wtorki lub czwartki.

Poniedziałek stał się dniem ogłoszenia 1 raz. We wtorek ogłaszali 4 razy, aw czwartek przede wszystkim - aż 5 razy.

Jak widać, do ogłoszenia najczęściej wykorzystywano czwartek, ale należy wziąć pod uwagę inne czynniki, o których powiemy później.

Prezentacja online czy offline?

Jak wszyscy wiedzą, ostatnie 2 prezentacje odbyły się online. Ten ruch został wykonany z powodu pandemii koronawirusa. Ale niedawne spotkanie (WWDC) między przedstawicielami Apple a prasą odbyło się osobiście. Przedstawiciele mediów poświęcają więcej czasu na prezentacje twarzą w twarz, a fakty z ostatnich 10 lat prezentacji mówią:

  1. Odstęp od ogłoszenia wydarzenia i jego odbycia wynosi od 7 do 13 dni;
  2. Kiedy ogłoszenie miało miejsce we wtorek, była przerwa 7-8 dni przed prezentacją i często odbywała się ona online;
  3. Jeśli ogłoszenie było w czwartek, przerwa przed imprezą wynosiła 11-13 dni i często odbywała się osobiście.

Dni prezentacji

Dzień prezentacji produktów Apple’a można przewidzieć dość prosto. Aby to zrobić, wracamy ponownie do następujących faktów z ostatnich 10 lat.

  1. Prezentacje iPhone'a odbywały się we wtorek lub środę;
  2. We wtorek impreza odbyła się 6 razy, aw środę 4 razy;
  3. Z ostatnich 5 prezentacji 4 odbyły się we wtorek.

Wiadomo też, że absolutnie wszystkie prezentacje odbyły się w pierwszej połowie miesiąca, a 9 na 10 miało miejsce we wrześniu. Przykładowo, jeśli jako oczekiwany dzień prezentacji wybierzesz wtorek lub środę pierwszej połowy miesiąca, otrzymasz 4 terminy, a mianowicie:

  1. wtorek, 6 września;
  2. środa, 7 września;
  3. wtorek, 13 września;
  4. Środa, 14 września.

Biorąc pod uwagę, że wtorek był najczęściej używanym terminem, 6 września nie został wybrany w ciągu ostatnich 10 lat, można przypuszczać, że wtorek 13 września będzie datą prezentacji iPhone’a 14.

Przewidując, ale bez kłótni, możemy powiedzieć, że iPhone 14 zostanie ogłoszony 1 września, a zaprezentowany 13 września.

Źródło: 9to5mac