iLounge | Newsy | Na Kickstarterze zaprezentował projekt, który zmieni przyszłość Apple HomeKit
Newsy
Sophia Stark

Sophia Stark · 08/17/22

Na Kickstarterze zaprezentował projekt, który zmieni przyszłość Apple HomeKit

Nowy start-up na Kickstarterze zmienia przyszłość Apple HomeKit. Jedna aplikacja pozwala wygodniej sterować inteligentnym domem niż Apple.Na Kickstarterze zaprezentował projekt, który zmieni przyszłość Apple HomeKit

Teraz problem z inteligentnym domem polega na tym, że masz aplikację Home i kilka aplikacji innych firm do konfigurowania i dostosowywania elementów sterujących lub niektórych innych funkcji urządzenia, które są połączone z inteligentnym domem Apple HomeKit. Ale nikt nie chce korzystać z wielu aplikacji, prawda?

Twórcy Fluid One właśnie złamali logikę inteligentnego domu. Wykorzystują chip U1 i technologię iPhone'a, aby szybko przełączać się między ustawieniami wszystkich inteligentnych urządzeń domowych. To rzeczywiście wygląda jak prawdziwa magia. Wystarczy, że zbliżysz telefon do Apple TV lub inteligentnego światła, a na ekranie zobaczysz jego ustawienia. Nie ma potrzeby wchodzenia w aplikacje producentów ani szukania odpowiedniego gadżetu w domu. Wszystko jest proste i intuicyjne.

Program jest tak dobrze zoptymalizowany, że może samodzielnie uruchamiać automatykę: poruszasz się z iPhonem w dłoni po korytarzu, a za Tobą zapalają się światła, nawet bez czujników ruchu. Wszystko jest powiązane z chipem U1.

Konfiguracja inteligentnego domu jest prostsza: musisz przejrzeć zainstalowane urządzenia i dodać je do wirtualnej mapy. Następnie możesz tworzyć skrypty, a nawet uruchamiać program w tle. Jedyne zastrzeżenie, będziesz potrzebować specjalnych beaconów firmy, aby stworzyć sieć do sterowania urządzeniami.

Projekt ma ruszyć w 2024 roku. Producenci od razu mówią, że ta przyjemność nie jest tania i będzie kosztować około 399 dolarów. System będzie działał z iPhone'em 11 i starszymi, tylko w tych modelach zaczęto instalować U1.

Postawić na to, jak szybko Apple kupi ten startup? Bo pomysł jest naprawdę niesamowity.

Źródło: The Verge