iLounge | Newsy | Aplikacja Epic Games RealityScan jest teraz dostępna na iOS
Newsy
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 12/02/22

Aplikacja Epic Games RealityScan jest teraz dostępna na iOS

RealityScan, program, który może zamieniać zdjęcia w modele 3D, jest teraz dostępny na iOS.Aplikacja Epic Games RealityScan jest teraz dostępna na iOS


Firma Epic Games zaprezentowała RealityScan na iOS. Jest to bezpłatna aplikacja, która umożliwia skanowanie rzeczywistych obiektów za pomocą telefonu i przekształcanie ich w wysokiej jakości modele 3D.

RealityScan łączy obrazy 2D w celu tworzenia płynnych modeli 3D (można ich używać w grach i innych środowiskach wirtualnych). RealityScan może pozwolić twórcom gier i innym kreatywnym osobom na skanowanie rzeczywistych obiektów w ich projektach.

Proces skanowania rozpoczyna się od zalogowania się na konto Epic Games i sfotografowania co najmniej 20 obiektów pod różnymi kątami.

Aplikacja Epic Games RealityScan jest teraz dostępna na iOS

W trakcie fotografowania aplikacja pokazuje w czasie rzeczywistym, jak dobrze obiekt został uchwycony. Zielony jest dobry, żółty wymaga więcej uwagi podczas fotografowania, a czerwony wymaga najwięcej dodatkowych zdjęć.

RealityScan pobiera i automatycznie wyrównuje obrazy w chmurze podczas robienia zdjęć. Dodatkowo istnieje możliwość podglądu modelu przez widok z kamery oraz przełączania się pomiędzy mapą jakości a bieżącym odwzorowaniem w pełnym kolorze. Jeśli chcesz przyciąć nadmiar, program ma uchwyty 3D, które możesz przeciągać. Zapewniają, że program przechwytuje tylko żądany element.

Program działa najlepiej z prostymi obiektami sfotografowanymi w jednolitym oświetleniu pośrednim oraz z większymi obiektami.

Po wykonaniu zdjęcia można je wyeksportować do Sketchfab. Tam może być używany do projektów 3D, rzeczywistości wirtualnej i rozszerzonej.

źródło: engadget