iLounge | Newsy | Nowa aplikacja Apple Sports pomaga śledzić sport
Newsy
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 10/05/22

Nowa aplikacja Apple Sports pomaga śledzić sport

Projektant opracował koncepcję programu Apple Sports, który pomoże śledzić przebieg wydarzeń sportowych i oglądać mecze.Nowa aplikacja Apple Sports pomaga śledzić sport

Nie tak dawno Apple zaczął inwestować coraz więcej wysiłku i pieniędzy w rozwój aplikacji i treści sportowych. W tym roku firma podpisała kontrakt z Major League Baseball na transmisję meczów sportowych w piątki. W tym celu projektant Parker Ortolani opracował koncepcję specjalnego programu Apple Sports.

Głównym celem Apple Sports jest połączenie wszystkich niezbędnych danych sportowych (mecze na żywo, informacje o wynikach, analizy itp.). Ortolani opisuje tę aplikację jako idealne centrum sportowe.

Wprowadzono aplikację Apple Sports

Idea programu jest pod wieloma względami podobna do aplikacji Apple TV i Apple News. Apple Sports powinno zapewniać łatwy dostęp do treści sportowych z Apple TV+ i innych aplikacji. Wszystko po to, aby użytkownik mógł w jednej aplikacji poznać wszystkie informacje ze świata sportu.

Ortolani powiedział, że Apple Sports będzie zawierać karty zawodników sportowych ze szczegółowymi informacjami, które można aktualizować w czasie rzeczywistym.

Wprowadzono aplikację Apple Sports

Poinformowano również, że Apple jest również zainteresowany nabyciem praw do transmisji Ligi Mistrzów UEFA w kraju. I prowadzi rozmowy na temat praw do transmisji strumieniowej do NFL.

Źródło: 9to5mac