iLounge | Newsy | Analitycy nazwali cenę iPhone 14
Newsy
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 08/31/22

Analitycy nazwali cenę iPhone 14

Analitycy nazwali ceny iPhone'a 14 przed premierą nowości. Wzrost kosztów będzie minimalny.Analitycy nazwali cenę iPhone 14

Firma badawcza TrendForce powiedziała, że Apple może zachować ostrożność i sprawić, że ceny serii iPhone 14 nie będą tak wysokie, jak wszyscy się spodziewają. Wynika to z niestabilnej sytuacji gospodarczej i kurczącego się rynku smartfonów. W związku z tym firma wierzy, że Apple będzie stosować bardziej ostrożną strategię, jeśli chodzi o ceny.

przewidywane TrendForce, Jakie mogą być ceny wywoławcze iPhone’a 14:

  1. iPhone 14 – 749 USD;
  2. iPhone 14 Plus – 849 USD;
  3. iPhone 14 Pro — 1049 USD;
  4. iPhone 14 Pro Max – 1149 USD.

Jednocześnie wielu analityków twierdzi, że ceny za iPhone 14 będzie dość wyższy od poprzedniego modelu. I jest wiele powodów, aby oczekiwać, że cena urządzenia wzrośnie.

Po pierwsze, wzrost ceny przyczyni się do wypuszczenia większej liczby urządzeń, o masywniejszych gabarytach, a to wymaga kosztów. Oczywiste jest, że produkcja większego urządzenia, zwłaszcza wyświetlacza, jest droższa, a Apple może z tego powodu podnieść cenę.

Po drugie, zostanie wydany model Pro z wieloma ulepszeniami aparatu, które pozwolą na wykonywanie 48-megapikselowych zdjęć, a także na fotografowanie przy słabym oświetleniu. Dodatkowo będzie można nagrywać wideo w formacie 8K.

Oczekuje się, że wszystkie modele z prezentowanej linii otrzymają 6 GB pamięci RAM. I istnieje możliwość uzyskania możliwości komunikacji satelitarnej dla wszystkich odmian z serii. Co również mówi o podnoszeniu cen.

Cóż, oczywiście nie zapomnij o kosztach komponentów urządzenia, które znacznie wzrosły.

Źródło: 9to5mac