iLounge | Newsy | Oprogramowanie zestawu słuchawkowego AR/VR firmy Apple będzie nosiło nazwę xrOS
Newsy
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 12/02/22

Oprogramowanie zestawu słuchawkowego AR/VR firmy Apple będzie nosiło nazwę xrOS

Według Bloomberga, oprogramowanie, które powinno działać na nadchodzących goglach AR/VR firmy Apple, będzie się nazywać xrOS.Oprogramowanie zestawu słuchawkowego AR/VR firmy Apple będzie nosiło nazwę xrOS

Bloomberg ogłosił, że oprogramowanie obsługujące gogle AR/VR firmy Apple będzie nosiło nazwę xrOS.

„XR” oznacza rzeczywistość rozszerzoną, która odnosi się do rzeczywistości rozszerzonej i wirtualnej. Według plotek, zestaw słuchawkowy Apple będzie z mieszaną rzeczywistością. Na przykład Microsoft HoloLens, który obsługuje zarówno możliwości rzeczywistości rozszerzonej, jak i wirtualnej. Przypomnijmy, że rzeczywistość rozszerzona rysuje to, co użytkownik widzi w realnym świecie, podczas gdy rzeczywistość wirtualna to przestrzeń całkowicie cyfrowa.

Pojawiły się również pogłoski, że zestaw słuchawkowy będzie zawierał nowe wersje aplikacji, takich jak Mapy i Wiadomości. Te programy muszą zostać przeprojektowane, aby działały z AR/VR. Ponadto Apple powinien stworzyć zestaw do tworzenia oprogramowania, aby można było tworzyć aplikacje innych firm dla zestawu słuchawkowego.

Podczas opracowywania Apple określał ten system operacyjny jako rOS, ale Bloomberg sugeruje, że xrOS byłaby nazwą publiczną, która pozwoliłaby zestawowi słuchawkowemu bardziej się wyróżniać.

Ponadto Bloomberg odkrył, że firma fasadowa o nazwie Deep Dive LLC rejestruje nazwę xrOS w kilku krajach, a Apple może potencjalnie stać za tymi dokumentami. Apple często korzysta z firm fasadowych, aby próbować potajemnie rejestrować znaki towarowe dla przyszłych produktów.

źródło: macromors