iLounge | Newsy | OpenAI aktualizuje ChatGPT o obsługę wtyczek
Newsy
Sophia Stark

Sophia Stark · 03/24/23

OpenAI aktualizuje ChatGPT o obsługę wtyczek

Możliwości ChatGPT zostały ponownie rozszerzone. Teraz chatbot obsługuje wtyczki.OpenAI aktualizuje ChatGPT o obsługę wtyczek

OpenAI ogłosiło ważną aktualizację ChatGPT. W poście na blogu firma poinformowała, że chatbot obsługuje teraz wtyczki, które pozwolą ci uzyskać dokładniejsze informacje z mediów i stron internetowych.

Jeśli pracowałeś z ChatGPT, wiesz, że jego dane są ograniczone do 2021 roku. Dzięki obsłudze wtyczek nie powstrzyma to bota od pomocy w wyborze hotelu, przepisaniu planu podróży lub wybraniu określonej usługi ze strony internetowej.

Teraz ChatGPT otworzył dostęp do niewielkiej liczby wtyczek. Jak dotąd jest to 11 wtyczek do zewnętrznych serwisów, takich jak OpenTable, Kayak i Zapier. OpenAI opracowało również kilka własnych wtyczek, jedną do interpretacji kodu i jedną o nazwie „Przeglądanie”, która umożliwia ChatGPT pobieranie informacji z Internetu.

Co ciekawe, wtyczki mogą być dołączone jako API, pozwalające na wykonywanie działań w imieniu użytkownika. Może na przykład wykorzystać Twoją mowę, aby wysłać e-mailem potwierdzenie rezerwacji hotelu w określonym mieście, aby zaoszczędzić Twój czas.

Jest to trochę onieśmielające, ponieważ mogą wystąpić problemy z bezpieczeństwem, jeśli bot zacznie działać w imieniu użytkowników. W tej chwili OpenAI nadal pracuje nad monitorowaniem możliwych sposobów oszukiwania na tym poziomie i powstrzymywaniem ich poprzez ograniczanie bota.

źródło: The Verge