iLounge | Newsy | Nowe słuchawki adidas zasilane energią słoneczną
Newsy
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 08/17/22

Nowe słuchawki adidas zasilane energią słoneczną

Firma Adidas wypuściła nowy model słuchawek Adidas RPT-02 SOL, które można ładować zewnętrznym światłem.Nowe słuchawki adidas zasilane energią słoneczną

Adidas połączył siły z Zound Industries, aby wypuścić nowe słuchawki nauszne. Główną cechą urządzenia jest to, że zawierają panele, które umożliwiają ładowanie modelu za pomocą światła naturalnego i sztucznego.

Konstrukcja nowej serii słuchawek jest prawie taka sama jak w poprzednim modelu Adidas RPT-01. Jednak w porównaniu ze starszą wersją, Adidas RPT-02 zapewnia do 80 godzin pracy na baterii i może być ładowany o każdej porze dnia.

Korpus urządzenia wykonany jest z przetworzonego plastiku i nylonu. Opaska wykonana jest z elastycznych elementów świetlnych (Powerfoyle) firmy Exeger, która specjalizuje się w panelach słonecznych. To właśnie Powerfoyle pozwala na ładowanie urządzenia z dowolnego rodzaju oświetlenia.

Słuchawki RPT-02 wytrzymują wilgoć i zachlapania, ale nie są wodoodporne. Mają wbudowane elementy sterujące do przełączania utworów lub regulacji głośności. A także wskaźnik, który pomoże Ci znaleźć najlepsze miejsce do ładowania urządzenia. Jeśli bardziej preferowane jest klasyczne ładowanie, zintegrowany jest port USB-C .

RPT-02 SOL będzie kosztować 229 USD. Urządzenie będzie dostępne online od 23 sierpnia.

Źródło: engadget