iLounge | Newsy | Nowy iPhone SE będzie wyposażony w modem Apple 5G i trafi do sprzedaży w 2025 roku
Newsy
Sophia Stark

Sophia Stark · 04/13/23

Nowy iPhone SE będzie wyposażony w modem Apple 5G i trafi do sprzedaży w 2025 roku

Według analityka Jeffa Pu, nadchodzący iPhone SE będzie wyposażony w modem 5G wykonany na zamówienie przez TSMC i zostanie wprowadzony na rynek w 2025 roku.Nowy iPhone SE będzie wyposażony w modem Apple 5G i trafi do sprzedaży w 2025 roku

Według analityka Jeffa Pu Apple ma wypuścić nowy model iPhone'a SE w 2025 roku z specjalnie zaprojektowanym modemem 5G wyprodukowanym przez TSMC. Wiadomość ta nastąpiła po raporcie analityka Ming-Chi Kuo sprzed dwóch miesięcy, że Apple wznowił prace nad iPhonem SE czwartej generacji z 6,1-calowym wyświetlaczem OLED i wyprodukowanym przez Apple modemem 5G, który obsługuje tylko pasma poniżej 6 GHz.

Nowy modem 5G zastąpi układ Qualcomm Snapdragon X57 używany w obecnym iPhonie SE, który obsługuje tylko sub-6GHz 5G. Dopiero okaże się, czy modem Apple będzie oferował jakieś znaczące korzyści w porównaniu z modemami Qualcomm, takie jak lepsza wydajność energetyczna lub lepsza wydajność 5G.

Nowy modem 5G zostanie wyprodukowany przez partnera Apple w zakresie produkcji chipów, TSMC. Oczekuje się, że iPhone SE czwartej generacji z modemem 5G zaprojektowanym przez Apple wejdzie do masowej produkcji w pierwszej połowie 2024 roku, a data rozpoczęcia sprzedaży zaplanowana jest na 2025 rok.

Obecny iPhone SE, wydany w marcu 2022 roku, był ostatnim iPhonem Apple z przyciskiem Home i Touch ID, ale nowy model prawdopodobnie będzie wyposażony w technologię Face ID. Według Kuo design nowego modelu będzie podobny do standardowego iPhone'a 14.

źródło: MacRumors