iLounge | Newsy | Nowy iPhone 15 otrzyma USB-C, ale jest pewien niuans
Newsy
Sophia Stark

Sophia Stark · 03/21/23

Nowy iPhone 15 otrzyma USB-C, ale jest pewien niuans

Plotki ponownie potwierdzają pojawienie się USB-C w iPhonie 15, ale jest jedno zastrzeżenie.Nowy iPhone 15 otrzyma USB-C, ale jest pewien niuans

Nowy iPhone 15 będzie oferował szybsze ładowanie przez USB-C, ale jest jedno zastrzeżenie. Ming-Chi Kuo powiedział, że szybkie ładowanie będzie możliwe tylko przy użyciu certyfikowanych kabli USB-C. Oznacza to, że użytkownicy, którzy chcą skorzystać z szybkiego ładowania iPhone'a 15, będą musieli kupić kable z certyfikatem Apple (MFI), co potencjalnie ograniczy wybór dla zewnętrznych dostawców telewizji kablowej.

Decyzja Apple o ograniczeniu szybkiego ładowania do certyfikowanych kabli nie jest zaskoczeniem, biorąc pod uwagę reputację firmy, która kontroluje swój ekosystem. Ponadto Kuo ujawnił, że zwykłe modele iPhone'a 15 będą miały wolniejsze prędkości USB 2.0, podczas gdy modele iPhone'a 15 Pro będą obsługiwać wyższe prędkości transferu USB 3.2.

Ponieważ Apple nie wysyła już zasilaczy z iPhone'ami, użytkownicy będą musieli je kupować osobno. Wraz z wypuszczeniem iPhone'a 15 Kuo spodziewa się, że Apple zwiększy dostawy swojego 20-watowego zasilacza USB-C o 120%, ponieważ wielu użytkowników będzie musiało kupić nowy adapter USB-C.

Mimo ograniczeń przejście na USB-C jest mile widzianą zmianą dla użytkowników iPhone'ów, którzy od lat są zmuszeni do korzystania ze złącza Lightning. Ponieważ USB-C staje się standardem branżowym, to tylko kwestia czasu, zanim Apple w pełni wdroży tę technologię w swoim asortymencie.

źródło: 9to5mac