iLounge | Newsy | Nowy iPad Pro 2024 będzie droższy od MacBooka Pro
Newsy
Sophia Stark

Sophia Stark · 03/09/23

Nowy iPad Pro 2024 będzie droższy od MacBooka Pro

Oczekuje się, że iPad Pro znacznie wzrośnie w 2024 roku. Eksperci przewidują, że tablety będą kosztować więcej niż MacBook Pro.Nowy iPad Pro 2024 będzie droższy od MacBooka Pro

Niedawny raport z Korei sugeruje, że nadchodzące modele iPada Pro OLED, które mają zostać wprowadzone na rynek w 2024 roku, mogą mieć niebotyczne ceny początkowe.

Według źródeł branżowych, Apple rozważa już strategię cenową dwóch przyszłorocznych modeli iPada Pro OLED, a obecne szacunki sugerują, że ceny początkowe mogą wynosić 1500 USD za model 11-calowy i 1800 USD za model 13-calowy.

Jeśli szacunki są prawidłowe, modele iPada Pro OLED będą znacznie droższe niż istniejące iPady Pro, a nawet droższe niż niektóre MacBooki Pro obecnie dostępne na rynku. Na przykład obecny 11-calowy iPad Pro z wyświetlaczem LED Liquid Retina kosztuje 799 USD, a 12,9-calowy iPad Pro z wyświetlaczem mini-LED Liquid Retina XDR kosztuje 1099 USD.

Ceny OLED są nawet wyższe niż niektóre modele MacBooka Pro, które są obecnie w sprzedaży, takie jak 13,6-calowy MacBook Air z chipem M2 od 1199 USD i 13-calowy MacBook Pro z chipem M2 od 1299 USD.

Głównym powodem gwałtownego wzrostu cen jest znaczny udział kosztów materiałowych związanych z zakupem paneli OLED. Według raportu, Apple prowadzi rozmowy z Samsungiem i LG Display na temat ceny dostawy paneli, a specyfikacje tych paneli będą wymagały procesów produkcyjnych, które nie były wcześniej dopasowane do paneli OLED o wymaganym rozmiarze. Koszt procesów związanych z produkcją 11- i 13-calowych paneli może wynieść odpowiednio 270 i 350 dolarów.

Panele OLED, które Apple planuje wykorzystać w swoich nadchodzących modelach iPada Pro, są wciąż w fazie rozwoju, a ceny paneli nie zostały jeszcze sfinalizowane.

źródło: MacRumors