iLounge | Nowości | Nowe funkcje Map Google
Nowości
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 07/28/22

Nowe funkcje Map Google

Google wprowadza zaktualizowane funkcje w Mapach. Powiemy Ci, które.Nowe funkcje Map Google

Google zaczęliśmy wprowadzać nowe funkcje w Mapach Google na iOS i Androida. Mapy będą teraz zawierały zaktualizowane możliwości udostępniania lokalizacji, ulepszone trasy rowerowe i realistyczne zdjęcia słynnych punktów orientacyjnych z dużej wysokości. Następnie opowiemy Ci więcej o każdej z funkcji.

1. Udostępnianie lokalizacji

Firma ułatwi udostępnianie informacji o lokalizacji. Google chce ułatwić użytkownikom koordynowanie spotkań. W ten sposób pełnią funkcję raportowania udostępniania lokalizacji.

Na przykład zgodziłeś się spotkać z osobą, która podzieli się informacjami o tym, gdzie jest teraz. Możesz skonfigurować wiadomości dla adresu spotkania. Gdy twój znajomy dotrze do punktu geolokalizacji, otrzymasz powiadomienie, że już tam jest.

Google obiecuje, że udostępnianie będzie odbywać się w granicach prywatności, a takie wiadomości mogą odbywać się tylko wtedy, gdy osoba udostępniła swoją lokalizację.

2. Wyszczególnienie tras rowerowych


Ponad 100 miast w aplikacji będzie zawierało szczegółowe informacje o trasach rowerowych. Mapy Google dostarczą również informacji o głównej i drugorzędnej trasie wycieczki rowerowej. Jeśli trasa będzie z przeszkodami (schody, strome zbocze, góra) aplikacja poinformuje Cię z wyprzedzeniem.

3. Fotorealistyczne widoki z lotu ptaka

Mapy Google będą teraz miały widok z lotu ptaka na ponad 100 słynnych punktów orientacyjnych. Google twierdzi, że jest to pierwszy krok w kierunku integracji immersyjnego przeglądania miast. Firma ogłosiła tę opcję w maju br.

Pierwsze dwie opcje, które omówiliśmy (widoki z lotu ptaka i udostępnione powiadomienia) już zaczynają być dostępne dla użytkowników aplikacji. A informacje o trasach rowerowych powinny pojawić się już niedługo.

Źródło: macrumors