iLounge | Newsy | Nowy zegarek Apple Watch 9 będzie wyposażony w potężny nowy układ
Newsy
Sophia Stark

Sophia Stark · 05/09/23

Nowy zegarek Apple Watch 9 będzie wyposażony w potężny nowy układ

Apple Watch Series 9 dostanie szybszy procesor oparty na chipie A15.Nowy zegarek Apple Watch 9 będzie wyposażony w potężny nowy układ

Nadchodzący Apple Watch Series 9 będzie wyposażony w procesor oparty na A15. Nowy chip prawdopodobnie zapewni większą wydajność, dłuższą żywotność baterii i lepsze wrażenia użytkownika.

Ta innowacja w inteligentnym zegarku Apple Watch 9 została ogłoszona przez analityka Marka Gurmana z Bloomberga. Według niego nowość otrzyma procesor oparty na układzie A15 stosowanym w modelach iPhone 13.

Zegarek Apple Watch Series 8 korzysta obecnie z układu S8, który jest identyczny z układem S6 używanym w zegarku Apple Watch Series 6 bez żadnych ulepszeń dotyczących szybkości i baterii. Oczekuje się jednak, że układ Serii 9 będzie nowym procesorem, a nie rebrandem układu poprzedniej generacji i najprawdopodobniej będzie oparty na układzie A15. Całkiem możliwe, że Apple zrezygnuje z nazewnictwa S7, aby zaprezentować nam coś nowego.

Zaktualizowany układ w Apple Watch Series 9 zapewni szybsze uruchamianie i lepszą żywotność baterii, co stanowi ogromną poprawę w stosunku do Apple Watch 8, a nawet Apple Watch Ultra. Ponadto może zasilać niektóre nowe funkcje, które Apple planuje wprowadzić do systemu watchOS 10. Apple podobno pracuje nad przeprojektowaniem interfejsu systemu watchOS w systemie watchOS 10, z naciskiem na nowy system widżetów.

Pomimo pewnych znaczących zmian w systemie watchOS w tym roku, Apple Watch Series 9 będzie w dużej mierze podobny do swoich poprzedników z serii 8 pod względem wzornictwa. Ponadto nie oczekuje się dodania nowych funkcji.

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami Apple, śledząc nasz blog lub kanał telegramu.

źródło: MacRumors