iLounge | Newsy | Właściciele NFT mogą wkrótce otrzymać ekskluzywne listy odtwarzania Spotify
Newsy
Sophia Stark

Sophia Stark · 02/24/23

Właściciele NFT mogą wkrótce otrzymać ekskluzywne listy odtwarzania Spotify

Spotify testuje funkcję, która odblokuje ekskluzywne listy odtwarzania dla osób z NFT.Właściciele NFT mogą wkrótce otrzymać ekskluzywne listy odtwarzania Spotify

Spotify bada nowe sposoby wprowadzenia modnej technologii do swojej usługi strumieniowego przesyłania muzyki. Firma rozpoczęła testowanie funkcji, która daje właścicielom NFT dostęp do niektórych list odtwarzania.

Ten eksperyment jest obecnie ograniczony do użytkowników Androida w niektórych krajach i jest częścią programu pilotażowego z udziałem takich grup jak Kingship, Fluf, Moonbirds i Overlord. Nawiasem mówiąc, Apple ograniczył korzystanie z NFT na iOS w październiku ubiegłego roku.

Firma nie skomentowała jeszcze planów dotyczących NFT, ale usługa będzie gospodarzem kolejnego wydarzenia Stream On 8 marca, podczas którego można będzie zaprezentować tę funkcję.

Spotify od pewnego czasu testuje tokeny cyfrowe, w tym galerie NFT na stronach artystów zeszłej wiosny, i zatrudnia osoby z odpowiednią wiedzą techniczną. Takie posunięcie może pomóc Spotify w nawiązywaniu partnerstw, które zwiększą słuchanie i sprzedaż partnerów NFT, umieszczając wybór muzyki degustatora za zaporą płatną.

źródło: engadget