iLounge | Nowości | Kompatybilny z Nanoleaf Release Matter 4D TV Smarter Kit i Skylight
Nowości
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 01/04/23

Kompatybilny z Nanoleaf Release Matter 4D TV Smarter Kit i Skylight

Nanoleaf ogłosił wprowadzenie na rynek zestawu 4D TV Smarter Kit, sterowania Skylight i Sense+.Kompatybilny z Nanoleaf Release Matter 4D TV Smarter Kit i Skylight

Firma Nanoleaf , która słynie z serii pasków świetlnych, lamp i pasków z obsługą HomeKit, ogłosiła kilka nowych akcesoriów kompatybilnych z Matter.

Firma Nanoleaf zaprezentowała kilka nowych akcesoriów kompatybilnych z Matter

Pierwszym akcesorium jest lampa sufitowa Nanoleaf Skylight , która jest podobna do paneli ściennych Nanoleaf, ale jej pierwotnym przeznaczeniem jest zastosowanie na suficie. Skylight wyposażony jest w kwadratowe panele LED, które można dostosować do jednego z 16 milionów kolorów. Ponadto Skylight ma możliwość łączenia się z inteligentnym domem za pośrednictwem sieci Wi-Fi, a ponadto urządzenie obsługuje Matter.

Firma Nanoleaf zaprezentowała kilka nowych akcesoriów kompatybilnych z Matter

Drugie akcesorium to 4D TV Smarter Kit (pasek LED Matter Lightstrip i kamera Screen Mirror). Taśmę LED można przymocować do telewizora, a kamera wykryje istniejące oświetlenie urządzenia i dostosuje je do oświetlenia. Lightstrip jest dostępny w 2 długościach dla telewizorów o przekątnej od 55 do 65 cali i od 70 do 80 cali. Lightstrip może stworzyć efekt odbicia telewizora i zsynchronizować oprawy oświetleniowe Nanoleaf w pokoju.

Nanoleaf planuje również wypuścić Essential Lightstrips i lampy z certyfikatem Matter. Będą mogli wchodzić w interakcje z HomeKit lub innymi inteligentnymi platformami domowymi obsługującymi Matter. Cała seria listew świetlnych i Nanoleaf będzie dostępna w aktualizacji Matter jeszcze w tym roku.

Firma Nanoleaf zaprezentowała kilka nowych akcesoriów kompatybilnych z Matter

Trzecie akcesorium to seria Sense+ Controls. Ta linia obejmuje inteligentny przewodowy włącznik światła, bezprzewodowy inteligentny włącznik światła i asystenta Nala. Wszystkie urządzenia mają wbudowane czujniki ruchu i światła otoczenia, aby tworzyć zautomatyzowane systemy i harmonogramy, które można dopasować do codziennych czynności.

Urządzenia Sense+ są kompatybilne z Thread i Matter i współpracują z asystentem edukacyjnym Nala Automations, aby dokładnie wiedzieć, jakie są preferencje każdego użytkownika w zakresie spersonalizowanej automatyzacji. Nanoleaf mówi, że Nala może oferować opcje włączania i wyłączania światła, dostosowywania kolorów, jasności i nie tylko.

Nowe akcesoria od Nanoleaf powinny być dostępne przed końcem 2023 roku.

źródło: macromors