iLounge | Newsy | Inteligentna lampa Cube Yeelight HomeKit pokazana na targach CES 2023
Newsy
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 01/06/23

Inteligentna lampa Cube Yeelight HomeKit pokazana na targach CES 2023

Firma Yeelight zaprezentowała inteligentną lampę Cube dla standardu Matter, która będzie współpracować z HomeKit.Inteligentna lampa Cube Yeelight HomeKit pokazana na targach CES 2023

Na międzynarodowych targach elektroniki użytkowej CES 2023 firma Yeelight pokazała swoje nowe urządzenie w standardzie Matter. Będzie działać w HomeKit firmy Apple.

Ta lampa z linii Yeelight Fun jest pierwszym produktem firmy wspierającym Matter. Zawiera trzy bloki - Spot, Matrix i Panel. Można je układać jak cegły na stole i elastycznie wchodzić w interakcje z Materią.

Jedną z zalet nowego standardu Matter jest to, że urządzenia są kompatybilne z wieloma platformami inteligentnego domu bez potrzeby niestandardowej integracji. Nowa inteligentna lampa Cupe będzie mogła współpracować z Amazon Alexa, Samsung SmartThings i nie tylko.

Yeelight wprowadził również urządzenie, które może automatycznie otwierać zasłony w celu integracji z domem, inteligentny panel scen i magnetyczne światła szynowe. Mechanizm otwierania zasłon nie obsługuje jeszcze HomeKit/Matter, ale jest kompatybilny ze skrótami Siri. W przyszłości Yeelight planuje wypuścić serię inteligentnych lamp kompatybilnych z Matter.

źródło: 9to5mac