iLounge | Newsy | Meta wydaje aktualizację NFT i inne nowe funkcje na Instagramie i Facebooku
Newsy
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 11/03/22

Meta wydaje aktualizację NFT i inne nowe funkcje na Instagramie i Facebooku

Meta ogłosiła, że ​​wkrótce na Facebooku i Instagramie pojawią się nowe funkcje. Poprawią wydajność obu platform.Meta wydaje aktualizację NFT i inne nowe funkcje na Instagramie i Facebooku

Meta ogłosiła wydanie nowych opcji na Facebooku i Instagramie. Należą do nich aktualizacje NFT, subskrypcje na Instagramie i gwiazdy Facebooka.

W aktualizacji NFT użytkownicy będą mogli sprzedawać własne cyfrowe kolekcje fanom bezpośrednio na Instagramie. Co więcej, oznacza to, że użytkownicy będą mogli wspierać twórców, kupując ich unikalne NFT.

Meta pracuje również nad dodaniem obsługi cyfrowej kolekcji wideo do Instagrama i rozszerzeniem obsługi większej liczby blockchainów i portfeli, takich jak Solana i Phantom.

Dodatkowo firma rozszerzy dostęp do płatnych subskrypcji na Instagramie (w USA). Teraz, korzystając z subskrypcji od osoby, blogerzy będą mogli zarabiać na swoich treściach, tworząc treści integracyjne dla subskrybentów. Innym sposobem zarabiania może być to, że Meta wkrótce umożliwi użytkownikom wysyłanie „prezentów”.

Facebook też będzie się zmieniał. Meta poszerzy dostęp do gwiazdek, które są wirtualnymi przedmiotami (użytkownicy mogą je kupić, aby wspierać twórców podczas transmisji na żywo). Teraz opcja Gwiazdki będzie dostępna dla innych treści (filmów, zdjęć, wiadomości tekstowych).

Meta mówi, że tryb profesjonalny dla profili na Facebooku będzie dostępny na całym świecie i dla wszystkich użytkowników.

Źródło: 9to5mac