iLounge | Newsy | Meta udostępnia projekt Open Source AI dla animowanych rysunków
Newsy
Sophia Stark

Sophia Stark · 04/14/23

Meta udostępnia projekt Open Source AI dla animowanych rysunków

Nowy projekt AI firmy Meta może zamienić proste gryzmoły w zabawne animacje.Meta udostępnia projekt Open Source AI dla animowanych rysunków

Meta uruchomiła nowy projekt AI, który pozwala użytkownikom przekształcać proste rysunki w animowane kształty. Gigant mediów społecznościowych udostępnił publicznie projekt „Animowane rysunki” w nadziei, że programiści wykorzystają kod i dane do stworzenia niezwykłych doodli.

Meta udostępnia projekt Open Source AI dla animowanych rysunków

Projekt został po raz pierwszy wprowadzony przez zespół Fundamental AI Research (FAIR) w 2021 roku jako narzędzie internetowe. Użytkownik przesyła rysunek pojedynczej postaci humanoidalnej lub wybiera figurkę demonstracyjną, a następnie zmienia rozmiar pola przechwytywania wokół rysunku. Usługa wykorzystuje modele wykrywania obiektów , szacunki ułożenia i techniki segmentacji oparte na przetwarzaniu obrazu w celu utworzenia animowanej wersji obrazu.

Animowaną postać można dodatkowo dostosować, zmuszając ją do tańca, chodzenia, biegania, śmiechu. Użytkownicy mogą przesyłać własne rysunki, ale muszą wyrazić zgodę na używanie ich przez Meta do trenowania swoich modeli.

Meta powiedział, że w ciągu kilku miesięcy od uruchomienia wersji demonstracyjnej użytkownicy zgodzili się wykorzystać ponad 1,6 miliona obrazów do celów edukacyjnych. To skłoniło firmę do wydania projektu open source z zestawem danych obejmującym około 180 000 rysunków.

źródło: engadget