iLounge | Newsy | Meta przedstawia zestaw słuchawkowy Quest Pro Mixed Reality
Newsy
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 10/12/22

Meta przedstawia zestaw słuchawkowy Quest Pro Mixed Reality

Dyrektor generalny Meta, Mark Zuckerberg, ogłosił wydanie nowego zestawu słuchawkowego do rzeczywistości mieszanej Quest Pro.Meta przedstawia zestaw słuchawkowy Quest Pro Mixed Reality

Reżyser Meta , Mark Zuckerberg, zaprezentował zestaw słuchawkowy Quest Pro do rzeczywistości mieszanej. Według plotek Quest Pro ma na celu urzeczywistnienie metaverse.

Zestaw zawiera funkcję rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości. Urządzenie jest wyposażone w soczewki, które sprawiają, że jest płynniejsze i zapewniają wysoką rozdzielczość. Mówi się również, że Apple używa soczewek typu pancake, aby uzyskać cienką i lekką konstrukcję.

Meta Quest Pro zawiera zakrzywioną baterię z tyłu, która zapewnia bardziej ergonomiczne dopasowanie. Ponadto urządzenie wykorzystuje kamery o wysokiej rozdzielczości skierowane na zewnątrz. Wszystko po to, aby uchwycić 4 razy więcej pikseli niż w poprzedniej generacji Meta Quest 2. Dodatkowo urządzenie wyposażone jest w wyświetlacz LCD.

Meta представила гарнитуру  смешанной реальности Quest Pro

Oczekuje się, że zestaw słuchawkowy Apple będzie zawierał dużą liczbę kamer obsługujących funkcje takie jak śledzenie oczu, wykrywanie przestrzenne i wykrywanie wyrazu twarzy. Nawiasem mówiąc, Meta może wyprzedzić Apple w niektórych z tych funkcji.

Meta Quest Pro zawiera 10 czujników śledzenia wzroku o wysokiej rozdzielczości. Według firmy urządzenie jest w stanie uchwycić wyraz twarzy użytkownika, aby przełożyć go na wirtualnego awatara.

Firma twierdzi, że zestaw słuchawkowy może pozwolić na połączenie świata fizycznego i wirtualnego. Na przykład może pomóc w skonfigurowaniu wirtualnego obszaru roboczego za pomocą fizycznej klawiatury i myszy.

Meta Quest Pro zawiera układ Qualcomm Snapdragon XR2+, 12 GB pamięci RAM, 256 GB pamięci. Dodatkowo urządzenie jest wyposażone w kontrolery Touch Pro, które mogą śledzić pozycję w przestrzeni 3D oraz stację ładującą 45W.

Zestaw do rzeczywistości mieszanej jest już dostępny w przedsprzedaży za 1500 USD i trafi do sprzedaży 25 października.

Źródło: macrumors