iLounge | Newsy | Lenovo zapowiada okulary rozszerzonej rzeczywistości T1
Newsy
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 09/02/22

Lenovo zapowiada okulary rozszerzonej rzeczywistości T1

Lenovo ogłosiło nowe okulary rozszerzonej rzeczywistości, które mogą współpracować z iPhone'em, iPadem, a nawet komputerem Mac.Lenovo zapowiada okulary rozszerzonej rzeczywistości T1

Lenovo zapowiedziało nowe okulary T1 do rozszerzonej rzeczywistości. Urządzenie może łączyć się i współpracować z iPhone'em, iPadem i Macem, a także innymi urządzeniami.

Lenovo T1 ma dość prostą konstrukcję. To tylko czarne okulary ze specjalnymi soczewkami. Firma przedstawia te okulary jako dodatek do wyświetlacza Twojego urządzenia, ponieważ okulary nie mogą działać samodzielnie.

Sprzęt Lenovo T1 składa się z dwóch paneli Micro OLED 1080p, z których każdy wyświetla zawartość Full HD z częstotliwością odświeżania 60 Hz. Ponadto produkt został zaprojektowany z niskim poziomem niebieskiego światła i redukcją migotania, co zapewnia większy komfort oczu.

Według ArsTechnica, która już przetestowała nowość, poziom jasności Lenovo T1 jest akceptowalny, a kolory żywe. Jednocześnie interfejs i teksty są wyświetlane dość wyraźnie. Mimo to zarządzanie urządzeniami może nie być wystarczająco wygodne, ponieważ trzeba to zrobić za pośrednictwem innego urządzenia.

Nowe okulary Lenovo są zaprojektowane bez procesora, więc trzeba je podłączyć do telefonu, tabletu lub komputera. Możesz podłączyć Lenovo T1 do urządzeń za pomocą kabla USB-C, a przejściówka musi być dostępna dla użytkowników Apple.

Firma twierdzi, że okulary rozszerzonej rzeczywistości mają na celu rozszerzenie możliwości istniejących urządzeń. Na przykład, aby obejrzeć film lub gry.

Okulary powinny trafić do sprzedaży w 2023 roku. Lenovo nie podaje, ile może kosztować urządzenie. Ale oczekuje się, że cena wyniesie co najmniej 500 USD.

Źródło: 9to5mac