iLounge | Nowości | Kopie telefonu 14 pojawiły się w Chinach przed ogłoszeniem
Nowości
Sophia Stark

Sophia Stark · 09/01/22

Kopie telefonu 14 pojawiły się w Chinach przed ogłoszeniem

W Chinach pojawiły się już egzemplarze iPhone'a 14, które całkowicie przypominają urządzenie Apple z notchem i podobnym systemem operacyjnym.Kopie telefonu 14 pojawiły się w Chinach przed ogłoszeniem

W Chinach od dawna praktykuje się kopiowanie znanych urządzeń, aby sprzedawać je po niższej cenie niedoświadczonym użytkownikom lub tym, którzy nie chcą więcej płacić i chcą wyróżnić się nowością przed znajomymi. W przeszłości przed ogłoszeniem pojawiły się egzemplarze AirPods 3, które w pełni działały i połączone, wyglądały jak nowe Apple, ale zawierały wady w transmisji dźwięku.

Teraz chińska publiczność aż roi się od kopii niezapowiedzianego iPhone 14, który powinien zostać wydany dopiero 7 września.

Kopia urządzenia wyświetla bardzo dziwny projekt, który widzieliśmy wcześniej w renderach. Działa na Androidzie, ale skórka ma wyglądać jak iOS.

W kopii znajdują się trzy aparaty (niektóre z nich są fałszywe); pudełko, jak oryginalne opakowanie Apple; jest nawet cała niezbędna fikcyjna dokumentacja i naklejki. Wszystkie aplikacje: aparat, ustawienia, menu aplikacji działają pod przykrywką iOS, chociaż tak nie jest.

Takie urządzenia mogą być sprzedawane pod przykrywką oryginalnego Apple'a, więc nowe produkty należy kupować tylko od zaufanych sprzedawców lub Apple Store. Wcześniej w Chinach uruchomili już produkcję kopii do etui na iPhone’a 14.

Źródło: YouTube