iLounge | Newsy | Kontrolery Project Leonardo PS5 dla osób z ograniczoną motoryką
Newsy
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 01/05/23

Kontrolery Project Leonardo PS5 dla osób z ograniczoną motoryką

Sony pracuje nad zestawem kontrolerów Project Leonardo dla PlayStation 5, które powinny uczynić gry bardziej dostępnymi dla osób z ograniczoną kontrolą motoryczną.Kontrolery Project Leonardo PS5 dla osób z ograniczoną motoryką

Sony opracowuje ulepszony zestaw kontrolerów Project Leonardo dla PlayStation 5, który powinien ułatwić grę osobom z ograniczoną kontrolą motoryczną.

Project Leonardo to zestaw okrągłych gamepadów z przyciskami i różnymi metodami sterowania, które można dostosować. Sony twierdzi, że system będzie działał z PS5, umożliwiając graczom stworzenie idealnego gamepada poprzez przypisanie przycisków, zmianę bitów sprzętowych i utworzenie różnych profili.

Sony opracowuje kontroler Project Leonardo na PlayStation 5 dla osób o ograniczonych zdolnościach motorycznych

Project Leonardo może być używany samodzielnie lub w połączeniu z kontrolerami DualSense. Pozwala to uczynić grę bardziej elastyczną i pozwala innym osobom ją kontrolować.

Sprzęt zawiera cztery porty AUX 3,5 mm do podłączenia różnych istniejących akcesoriów. Kontroler można położyć na stole lub zamontować na statywie, co oznacza, że nie trzeba go trzymać.

Sony współpracowało z kilkoma organizacjami w fazie rozwoju, w tym z AbleGamers, SpecialEffect i Stack Up. Nie wiadomo jeszcze, ile urządzenie będzie kosztować i kiedy pojawi się w sprzedaży.

źródło: engadget