iLounge | Newsy | Klawiatura nowych iPhone może wyskoczyć z ekranu
Newsy
Sophia Stark

Sophia Stark · 04/28/23

Klawiatura nowych iPhone może wyskoczyć z ekranu

Naukowcy opracowali nową technologię klawiatury, która może pojawiać się na ekranie smartfona. Czekasz na to w iPhonie?Klawiatura nowych iPhone może wyskoczyć z ekranu

Naukowcy z Future Interfaces Group firmy Carnegie Mellon ogłosili przełom w technologii wyświetlania, który może umożliwić bardziej dotykowe ekrany dzięki wypukłej powierzchni dotykowej.

Dzięki zastosowaniu miniaturowych pompek hydraulicznych technologia ta pozwala na tworzenie na wyświetlaczu niewielkich fizycznych wybrzuszeń, które można wyczuć pod palcami. Sprzęt jest lekki, ma zaledwie 5 mm grubości i może wytrzymać siłę normalnej interakcji z ekranem dotykowym. Ta nowa technologia ma wiele potencjalnych zastosowań, takich jak wyskakujące klawiatury, które pozostają napompowane do momentu naciśnięcia, wyskakujące przyciski użytkownika do sterowania funkcjami systemu i nie tylko.

Jedna z przedstawionych koncepcji obejmuje wyskakujący interfejs muzyczny, który wyświetla podniesione elementy sterujące odtwarzaniem muzyki, a inny przycisk na smartfonie, który pulsuje w górę iw dół, aż do naciśnięcia.

Chociaż technologia jest na wczesnym etapie, może zostać zintegrowana z przyszłymi smartfonami, aby zapewnić bardziej wciągające wrażenia dotykowe.

Firma Apple zaimplementowała już wibracje dotykowe do obsługi dotykowej, która jest używana do powiadomień i innych informacji zwrotnych systemu, ale podwyższona reakcja dotykowa dodałaby wyświetlaczowi inny wymiar. Technologia ta może być również stosowana w urządzeniach składanych lub dla osób z problemami ze wzrokiem. Choć nie jest jeszcze jasne, czy nowy projekt pojawi się na urządzeniach Apple, jest to ciekawy koncept, który może zrewolucjonizować wyświetlacze smartfonów.

Śledź nasz blog lub kanał Telegram, aby dowiedzieć się więcej o nowych technologiach.

źródło: macromors