iLounge | Newsy | iPhone 17 Pro będzie pierwszym iPhonem z funkcją Face ID pod wyświetlaczem
Newsy
Sophia Stark

Sophia Stark · 04/03/23

iPhone 17 Pro będzie pierwszym iPhonem z funkcją Face ID pod wyświetlaczem

Znawca mówił o przyszłej funkcji iPhone'a 17 Pro.iPhone 17 Pro będzie pierwszym iPhonem z funkcją Face ID pod wyświetlaczem

Według analityka Rossa Younga długo oczekiwany iPhone 17 Pro będzie pierwszym iPhonem wyposażonym w technologię Face ID pod wyświetlaczem. W zaktualizowanej mapie drogowej opublikowanej na Twitterze Yang ujawnił, że technologii Face ID pod wyświetlaczem nadal będzie towarzyszyć otwór na przednią kamerę. Oczekuje się, że ta implementacja będzie kontynuowana do 2027 roku w modelach iPhone'a „Pro”, które przesuwają kamerę pod wyświetlaczem, aby uzyskać prawdziwy „pełnoekranowy” wygląd.

Ta nowa prognoza różni się od pierwotnej mapy drogowej przedstawionej przez Younga w maju 2022 r. Początkowo Young spodziewał się, że modele iPhone'a 16 Pro z 2024 roku będą pierwszymi wyposażonymi w technologię Face ID umieszczoną pod ramką. Jednak Yang ogłosił w zeszłym miesiącu, że nastąpi roczne opóźnienie z powodu „problemów z czujnikami”. W rezultacie dwa wycięcia wyświetlacza, które obecnie tworzą dynamiczną wyspę, pozostaną takie same przez kolejne trzy generacje iPhone'a Pro.

Wyczekiwana funkcja ProMotion będzie również dostępna w standardowych modelach iPhone'a 17. Obecnie dostępna wyłącznie w zaawansowanych urządzeniach Apple, ta funkcja to technologia wyświetlania, która zapewnia wyższe częstotliwości odświeżania do 120 Hz, co skutkuje płynniejszym ruchem i lepszymi wrażeniami wizualnymi. .

Wprowadzenie technologii Face ID pod wyświetlaczem to kamień milowy dla Apple i całej branży smartfonów. Dzięki tej nowej technologii użytkownicy nie muszą już poświęcać powierzchni ekranu na rzecz przedniego aparatu, co zapewnia jeszcze bardziej wciągający obraz. Jak zwykle fani Apple'a nie mogą się doczekać premiery iPhone'a 17 Pro i standardowych modeli iPhone'a 17, które trafią na rynek pod koniec 2025 roku.

źródło: MacRumors