iLounge | Newsy | iPhone 16 będzie wyposażony w aparaty pionowe, takie jak iPhone 12
Newsy
Sophia Stark

Sophia Stark · 05/23/23

iPhone 16 będzie wyposażony w aparaty pionowe, takie jak iPhone 12

Mówi się, że nowy iPhone 16 będzie miał pionowy układ aparatu, podobnie jak iPhone 12.iPhone 16 będzie wyposażony w aparaty pionowe, takie jak iPhone 12

W niedawnym tweecie od insidera @URedditor, niskobudżetowy model długo oczekiwanego iPhone'a 16 będzie wyposażony w pionowe obiektywy tylnego aparatu. Ta zmiana projektu prawdopodobnie obejmie również wariant iPhone'a 16 Plus.

Wraz z wypuszczeniem iPhone'a 13 i iPhone'a 13 mini, firma Apple przeszła na ukośną konfigurację aparatu, która została również przeniesiona do serii iPhone 14 . Chociaż oczekuje się, że ukośny układ kamer będzie kontynuowany w nadchodzących modelach iPhone'a 15 , wygląda na to, że ten wybór projektu zakończy się na tych urządzeniach.

Jeśli te założenia okażą się słuszne, iPhone 16 powróci do pionowego układu aparatu, przypominającego iPhone'a 12 i iPhone'a 12 mini. Ponadto insider uważa, że ta zmiana sprawi, że urządzenie będzie rozpoznawalne jako najnowszy model, zwłaszcza w połączeniu z innymi nowoczesnymi elementami konstrukcyjnymi, takimi jak dynamiczna wyspa i USB-C.

Powód decyzji Apple o ewentualnym wdrożeniu tej zmiany pozostaje niejasny i nie ma oficjalnego oświadczenia firmy. Podczas prezentacji iPhone'a 13 Apple po prostu wspomniał, że zaktualizowany układ tylnej kamery z ukośnymi obiektywami pozwala na ulepszony system podwójnego aparatu. Możliwe jednak, że Apple po raz kolejny znalazł sposób na osadzenie komponentów aparatu w orientacji pionowej.

Jeśli chodzi o daty premiery, oczekuje się, że Apple zaprezentuje iPhone'a 16 we wrześniu 2024 roku. Tym samym do wejścia urządzenia na rynek jest jeszcze sporo czasu, a plany projektowe mogą ulec zmianie.

Śledź naszego bloga lub dołącz do naszego kanału Telegram, aby otrzymywać najnowsze wiadomości o Apple i nie tylko.

źródło: MacRumors