iLounge | Newsy | iPhone 15 Pro Max będzie miał wyjątkowy obiektyw
Newsy
Sophia Stark

Sophia Stark · 03/30/23

iPhone 15 Pro Max będzie miał wyjątkowy obiektyw

Obiektyw kamery Periscope, dostępny wyłącznie w telefonie iPhone 15 Pro Max, zostanie dostarczony przez firmę Largan.iPhone 15 Pro Max będzie miał wyjątkowy obiektyw

Largan, wiodący dostawca obiektywów do aparatów, będzie dostarczał wyłącznie peryskopowy obiektyw do nowego iPhone'a 15 Pro Max. Poinformował o tym analityk Apple, Ming-Chi Kuo.

Obiektyw peryskopowy to nowa funkcja, która pozwoli użytkownikom na powiększanie bez rozmycia. Od początku 2020 roku wtajemniczeni mówili, że pojawi się w iPhonie 15 Pro | 15 Pro Max.

Najnowsza notatka Kuo podkreśla dwa zagrożenia, przed którymi stoją dostawcy obiektywów Apple. Po pierwsze, wysoki poziom zapasów może skutkować słabszym niż oczekiwano drugim kwartałem tego roku, a po drugie, dostawcy mogą nie być w stanie zarobić na obiektywach do aparatów peryskopowych.

Kuo twierdzi, że średnia cena sprzedaży obiektywów peryskopowych Largana wynosi około 4 USD, czyli znacznie poniżej konsensusu rynkowego wynoszącego od 4,50 do 5 USD lub więcej, co oznacza, że Largan nie może czerpać zysków z obiektywów peryskopowych.

Kuo przewiduje również, że ten sam lub podobny obiektyw peryskopowy zastosowany w iPhonie 15 Pro Max będzie używany w obu modelach iPhone'a 16 Pro w 2024 roku.

źródło: MacRumors