iLounge | Newsy | iPhone 15 Pro będzie wyposażony w nowy LiDAR
Newsy
Sophia Stark

Sophia Stark · 03/09/23

iPhone 15 Pro będzie wyposażony w nowy LiDAR

Apple ulepszy LiDAR w iPhonie 15 Pro | 15 Pro Max i zmieni dostawcę jego komponentów.iPhone 15 Pro będzie wyposażony w nowy LiDAR

Pojawiły się doniesienia, że nadchodzące modele Apple iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max mogą otrzymać ulepszony skaner LiDAR dostarczony przez Sony.

Analitycy Barclays, Blaine Curtis i Tom O'Malley, opublikowali notatkę badawczą dla inwestorów, w której stwierdzili, że Sony może dostarczyć większość, jeśli nie wszystkie, komponenty skanera LiDAR do nowych produktów Apple.

Niedawno Ming-Chi Kuo również niedawno wyraził opinię, że Sony może zastąpić Lumentum i WIN Semiconductors, aby stać się monopolistą w dostarczaniu komponentów skanera LiDAR dla iPhone'a 15 Pro, aw przyszłości iPhone'a 16 Pro. Zdaniem Kuo, wariant Sony jest bardziej wydajny pod względem energooszczędności, ponieważ bateria iPhone'a zużywa mniej komponentów.

Skaner LiDAR zapewnia dokładniejsze informacje o głębi podczas robienia zdjęć portretowych i nocnych, a także mierzy odległość światła, co pomaga lepiej odtwarzać treści AR. Ten skaner został po raz pierwszy dodany do modeli iPhone'a 12 Pro w 2020 roku i oczekuje się, że pozostanie wyłącznie w modelach iPhone'a 15 Pro.

Zaktualizowany skaner LiDAR w iPhone 15 Pro | 15 Pro Max poprawi tryb nocny i autofokus aparatu.

źródło: MacRumors