iLounge | Newsy | iPhone 15 może być wyposażony w tytanową obudowę i zakrzywione tylne krawędzie
Newsy
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 11/21/22

iPhone 15 może być wyposażony w tytanową obudowę i zakrzywione tylne krawędzie

Nowy iPhone 15, który ma się ukazać w 2023 roku, będzie miał tytanową obudowę z zakrzywionymi tylnymi krawędziami. Ma zastąpić istniejący kwadratowy projekt.iPhone 15 może być wyposażony w tytanową obudowę i zakrzywione tylne krawędzie

Użytkownik Twittera @ShrimpApplePro poinformował, że tylne krawędzie iPhone 15 mogą być zaokrąglone. Zostanie to zrobione w celu stworzenia nowej ramki, podobnej do dolnych krawędzi obudowy najnowszych modeli MacBooka Pro.

Dla przypomnienia, modele iPhone'a 14 mają płaską konstrukcję z kwadratowymi krawędziami. Ostatnim urządzeniem z zakrzywionymi krawędziami był iPhone 11.

Ale jednocześnie, mimo że iPhone 15‌ jest wykonany z tytanu, oczekuje się, że nadal będzie wyposażony w tylną szybę.

Taka plotka o wprowadzeniu tytanowej koperty nie jest pierwszą. Wcześniej spekulowano, że ‌iPhone 14‌, iPhone 14 Pro i ‌iPhone 14 Pro‌ Max mogą być wyposażone w obudowę ze stopu tytanu, ale to nigdy się nie sprawdziło (odmiany iPhone’a 14‌ są wykonane z aluminium i stali nierdzewnej).

To powiedziawszy, Apple niedawno zbadał tytanowe obudowy do włączenia do swoich produktów, w tym patenty związane z wykorzystaniem obrabianego tytanu w przyszłych MacBookach, iPadach i iPhone'ach.

W porównaniu ze stalą nierdzewną tytan ma wysoką twardość. To właśnie ta właściwość sprawia, że jest bardziej odporny na zarysowania, a sztywność czyni go dość wytrzymałym.

Oczekuje się, że linia iPhone’a 15‌ zostanie wydana we wrześniu 2023 roku. Nawiasem mówiąc, wymiary urządzeń będą identyczne z linią „iPhone 14”. Ale będą wyposażone w USB-C zamiast Lightning, półprzewodnikowe przyciski głośności i zasilania oraz nową technologię aparatu i Dynamic Island we wszystkich modelach.

źródło: macromors