iLounge | Newsy | iPhone 15 wciąż może mieć Lightning
Newsy
Sophia Stark

Sophia Stark · 04/19/23

iPhone 15 wciąż może mieć Lightning

Apple chciał wypuścić iPhone'a 15 z portem Lightning, ale zmienił zdanie.iPhone 15 wciąż może mieć Lightning

Przejście firmy na USB-C w iPhonie było jedną z najbardziej plotkowanych plotek, ale Apple myśli o zatrzymaniu Lightning.

Źródło w Unknownz21 mówi, że na wczesnym etapie procesu opracowywania iPhone'a 15 Apple stworzyło wersję zawierającą port Lightning, ale została ona „szybko porzucona” na korzyść wersji USB-C. Modele iPhone'a 15 wyposażone w USB-C zamiast Lightning były testowane już w styczniu 2022 roku, a wszystkie zmiany po marcu 2022 roku koncentrowały się na porcie USB-C.

Apple planuje przejście na USB-C dla iPhone'a ze względu na europejskie przepisy, które w związku z walką ze środowiskiem chcą, aby użytkownicy mieli jedną ładowarkę do wszystkich gadżetów. Oczekuje się, że Apple zrezygnuje z portu Lightning dla wszystkich czterech modeli, które pojawią się w tym roku. Zarówno modele Pro, jak i standardowe będą ładowane przez USB-C zamiast Lightning, po raz pierwszy w przypadku iPhone'a.

Porty USB-C zostały wprowadzone do linii komputerów Mac od 2015 roku, a do linii iPadów od 2018 roku. W rzeczywistości każdy iPad sprzedawany przez Apple jest teraz wyposażony w port USB-C, więc AirPods i iPhone to jedyne urządzenia, które nadal korzystają ze złącza Lightning.

Jest całkiem możliwe, że Apple nie będzie długo w pobliżu USB-C, ponieważ firma testuje tylko urządzenia z bezprzewodowym ładowaniem MagSafe i bez portów. Teraz rozważają dodanie tej technologii do przyszłych modeli iPada. Tak więc już niedługo czeka nas nie era iPhone'a USB-C, ale era urządzeń Apple całkowicie pozbawionych portów.

źródło: MacRumors